To była niezwykła niedziela w Pacanowie. Co się działo?

0

Setki rodzin wzięło udział w wielobarwnej, niezwykłej przygodzie „Rodzina to Siła. Moc natury”. Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 11 sierpnia w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Co się działo?

Atrakcji czekających na gości, którzy tego dnia przybyli do Centrum Bajki z różnych zakątków Polski, było naprawdę wiele. Animatorzy z Centrum Bajki przygotowali dla dzieci i rodziców mnóstwo cudownych, emocjonujących podróży. Podczas warsztatów botanicznych młodzi goście poznawali sekrety roślin. Uczyli się robić profesjonalne zielniki, sadzić zioła i lasy w słoikach.

Fot. ECB

 

Pod wodzą Stefana Dunina -Wąsowicza, syna autorki bestsellerowej książki „Leśne wędrówki”, wraz z pracownikami nadleśnictwa Staszów odbyli spacer wśród dzięciołów, wiewiórek, jeży, lisów. Ci, którzy byli spragnieni, mogli po drodze próbować zdrowych naparów z pachnących ziół. Łakomczuchy, przy okazji degustacji królewskiego przysmaku, poznawały tajemnice ula – relacjonują pracownicy Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.

Ciekawym punktem wydarzenia były warsztatach archeologicznych, gdzie młodzi odkrywcy zobaczyli m.in. ofiarny grób jelenia sprzed 5,5 tys. lat, a także dowiedzieli się jak przed wiekami wyglądali mieszkańcy Pacanowa.

Równocześnie odbywało się wiele warsztatów i spotkań. Chętni mieli okazję podróżować grzbiecie pięknych wierzchowców – Vinda i Archie z ośrodka jazdy konnej i hipoterapii w Busku. Z kolei miłośnicy egzotycznych podróży odjechali w świat z Marzeną Filipczak, która zdradziła im wiele sekretów życia dzikich zwierząt. Na gości czekały także lekcje jogi u mistrza Swami Karmayogi Saraswati.
r.
Fot. Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie/Facebook

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com