Szpital w Busku-Zdroju placówką dla zakażonych koronawirusem. Co z innymi pacjentami?

0

W związku z coraz trudniejszą sytuacją związaną z pandemią COVID-19, wojewoda świętokrzyski podjął decyzję o przekształceniu Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju na placówkę dla zakażonych koronawirusem. Co to oznacza dla pacjentów z innymi schorzeniami?

Grzegorz Lasak, dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju poinformował o decyzji wojewody Zbigniewa Koniusza w specjalnym komunikacie.

„Zgodnie z decyzją Wojewody Świętokrzyskiego w zakresie utworzenia na bazie Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju szpitala zakaźnego wieloprofilowego, ZOZ w Busku-Zdroju staje się podmiotem leczniczym przeznaczonym do leczenia pacjentów z COVID-19. Oznacza to, że w oddziałach szpitalnych będą hospitalizowani pacjenci z pozytywnym wynikiem COVID-19 oraz ze stwierdzonymi chorobami współistniejącymi.
W związku z tym na czas nieokreślony zawiesza się świadczenie usług w Działach Rehabilitacji Leczniczej i Diagnostyki Obrazowej, jak również przyjęcia w niektórych Poradniach Specjalistycznych, tj. Gruźlicy i Chorób Płuc, Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej oraz Nefrologicznej.

W pozostałych poradniach, tj. Poradni Ginekologiczno-Położniczej, Endokrynologicznej, Laryngologicznej, Hepatologicznej, Medycyny Pracy świadczenia zdrowotne wykonywane będą na dotychczasowych zasadach. Takie komórki organizacyjne, jak Stacja Dializ, Dział Diagnostyki Laboratoryjnej z Punktem Pobrań Materiałów do Badań, Dział Serologii i Bank Krwi, Podstawowa Opieka Zdrowotna oraz Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach, z zachowaniem pełnych zasad bezpieczeństwa.

Pacjenci dotychczas przebywający w oddziałach szpitalnych będą sukcesywnie wypisywani bądź przekazywani do innych placówek medycznych” – czytamy w komunikacie dyrektora Grzegorza Lasaka.

Zgodnie z decyzją wojewody, szpital musi być gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów z dodatnim wynikiem w poniedziałek, 19 października. Z kolei pełną gotowość buski szpital ma osiągnąć 26 października. Od tego czasu, aż do odwołania, placówka ma dysponować 202 łóżkami dla pacjentów z koronawirusem, w tym 11 łóżkami respiratorowymi.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Od soboty powiaty buski i pińczowski w strefie czerwonej

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com