„Szkoła do hymnu” w czasach pandemii

0

Ponad 16 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, w tym Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju, wzięło udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o godz. 11:11 uczniowie i nauczyciele odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, łącząc się ze sobą za pomocą internetu.

Dzień 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. By wyrazić radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju buska „Budowlanka” przyłączyła się do akcji „Szkoła do hymnu” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W dniu 10 listopada o równej, symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Z uwagi na trudny dla nas czas, odśpiewanie hymnu odbyło się w niecodziennych okolicznościach, mianowicie za pośrednictwem internetu.

– Było to tym samym szczególne, gdyż mimo, że fizycznie nie możemy być razem i świętować, to online wszyscy spotkaliśmy się i złączyliśmy swoje głosy w barwny chór niosący piękną pieśń o walce naszych przodków. Dla nas, nauczycieli, to piękna chwila patrząc na uczniów tak mocno zaangażowanych w uroczystości narodowe, którzy mimo niesprzyjających warunków, pokazali że pamiętają o historii swojego kraju. Dlatego też, by jeszcze mocniej wzbudzić poczucie wartości narodowej zarówno na lekcjach muzyki, jak i innych przedmiotach humanistycznych, rozmawiano na temat odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie na zajęciach oglądali prezentacje, śpiewali pieśni m.in. Mazurek Dąbrowskiego, Piechotę, Pierwszą brygadę, Przybyli ułani pod okienko – podsumowuje dyrekcja ZSTiO w Busku-Zdroju.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com