Szach i mat

0

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju, pasjonujący się królewską grą, przystąpili do III Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej.

Nasi szachiści zobowiązali się do rozegrania sześciu turniejów online, każdy po siedem rund. Pierwsze zmagania odbyły się 9 listopada. Pełni skupienia, ale też entuzjazmu zawodnicy rozegrali partie na tabletach szkolnych. Rywalizowali w grupie 89 graczy ze szkół ponadpodstawowych województwa świętokrzyskiego. Po raz pierwszy mogli skonfrontować swoje umiejętności w tak licznej grupie, skupiającej najlepszych szachistów w regionie – informuje buska „budowlanka”.


Najwyżej punktowany zawodnik z buskiej placówki uplasował się na 25. pozycji. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że właśnie taka liczba najlepszych graczy z listy rozegra turniej stacjonarnie w Kielcach.

Tygodnik Ponidzia trzyma kciuki i życzy Karolowi żeby nie spadł poniżej tego miejsca w klasyfikacji generalnej, a pozostałym szachistom z „budowlanki” sukcesów w kolejnych turniejach.

r.

fot. mat.pras.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Powered by themekiller.com