Stypendia starosty trafiły do najzdolniejszych

0

Młodzi, pracowici i zdolni uczniowie z powiatu buskiego otrzymali stypendia starosty buskiego. Uroczystość wręczenia nagród dla najzdolniejszej młodzieży miała miejsce w czwartek, 10 września w czasie posiedzenia zarządu powiatu w Busku.

fot. M. Musiał/Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju

Stypendia za wyniki w nauce na rok szkolny 2020/2021 przyznane zostały przez Zarząd Powiatu w Busku – Zdroju sześciu uczniom szkół prowadzonych przez powiat, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali bardzo wysoką średnią ocen, wzorową ocenę zachowania. Stypendia starosty buskiego za wyniki w nauce wypłacane będą co miesiąc, do zakończenia zajęć dydaktycznych.

Tegoroczni stypendyści to uczniowie: Alicja Furman z I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju, Samuel Kolarz z Technikum nr 2 w Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju, Katarzyna Bartocha z III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju, Izabela Prokop z Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju, Karolina Szumilas z II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju, a także Ewa Poros z Technikum nr 3 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju.

Nagrodzono również uzdolnioną sportowo młodzież. Zdobywcami tytułu „Najlepsi w sporcie” i pucharu za zajęcie I miejsca w Turnieju Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Buskiego okazali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju. Do uczniów z tego liceum trafił również puchar dla najlepszej drużyny chłopców. Z kolei puchar starosty buskiego za zajęcie II miejsca w Turnieju trafił do reprezentacji Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju. Uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych to również najlepsza drużyna dziewcząt. Natomiast puchar starosty buskiego za zajęcie III miejsca otrzymali młodzi sportowcy z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju. Reprezentacja Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju uzyskała IV miejsce w klasyfikacji turniejowej.

Warto dodać, że reprezentacje wszystkich szkół uczestniczących w Turnieju otrzymały sprzęt sportowy ufundowany przez Zarząd Powiatu w Busku – Zdroju.

– Wszystkim tegorocznym stypendystom serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników w nauce, życząc im wytrwałości w dalszym zdobywaniu wiedzy i doskonaleniu własnych kompetencji. Natomiast młodym sportowcom gratulujemy osiągnięć w rywalizacji sportowej i zapraszamy do udziału w rozgrywkach w bieżącym roku szkolnym podsumowuje Jerzy Kolarz, starosta buski.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com