Podzielili się bezcennym darem. Strażacy zebrali ponad 12 litrów krwi [ZDJĘCIA]

0

Krew to najcenniejszy lek. Codziennie ratuje życie milionom ludzi na świecie. Klub Honorowych Dawców Krwi „Straż Życia” nr 998 działający przy OSP Mikułowice zorganizował akcje krwiodawstwa dla strażaków ochotników. Zebrano ponad 12 litrów tego bezcennego daru.

Klub HDK „Straż Życia” działający przy OSP Mikułowice zorganizował akcje krwiodawstwa – fot. mat.pras.

Pomimo ogromnego postępu w medycynie i biotechnologii nie wynaleziono leku, który byłby w stanie zastąpić ludzką krew. Dlatego ona sama jest najlepszym lekiem. W przypadku ciężkich chorób, czy wypadków jest niezbędna do przeprowadzenia wielu zabiegów i operacji. Niestety, tego bezcennego daru, który często decyduje o ludzkim życiu – brakuje. Doskonale wiedzą o tym strażacy z Mikułowic, którzy po raz kolejny dowiedli, że troska o drugiego człowieka jest dla nich najważniejsza.

W sobotę, 30 listopada Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Nr 998 „Straż Życia” działający przy OSP w Mikułowicach, korzystając z życzliwości i wsparcia Komendanta Powiatowego PSP w Busku-Zdroju, zorganizował kolejną akcję honorowego krwiodawstwa. Wzięli w niej udział członkowie OSP uczestniczący w szkoleniu podstawowym i kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy organizowanym w Zbludowicach, a także mieszkańcy regionu.

Krew można było oddawać już od godziny 9.30 na terenie KP PSP, gdzie działał mobilny punkt poboru krwi „Krwiobus” z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Do oddania krwi zgłosiło się wielu chętnych, dzięki temu udało się zebrać ponad 12 litrów tego cennego leku.

– Jesteśmy dumni ze „strażaków ochotników” z terenu naszego powiatu, a w szczególności z mieszkańców gminy Busko-Zdrój, że tak licznie i chętne stawili się do tej ważnej akcji. Wszystkim, którzy oddali tę cząstkę siebie dla innych, dziękujemy – podsumowują członkowie klubu HDK PCK „Straż Życia”.

Warto dodać, że nie jest pierwsza tego typu inicjatywa zorganizowana przez klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Straż Życia”.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com