Strażacy na szkoleniu. Jak im poszło?

0

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju zorganizowała i przeprowadziła szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP z terenu powiatu buskiego.

 – Celem szkolenia, które zakończyło się w grudniu, było przygotowanie strażaków ochotników do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań podczas działań ratowniczo – gaśniczych. W czasie kursu, strażacy ratownicy mieli możliwość zapoznania się z zasadami taktyki pożarniczej i ratowniczej oraz organizacji łączności. Poza tym zgłębiali techniki operowania prądami gaśniczymi, metody prowadzenia ewakuacji ludzi, mienia i zwierząt, wykorzystania drabin pożarniczych, a także zagadnienia bhp na miejscu akcji ratowniczej – relacjonuje bryg. Marek Lis z KP PSP w Busku-Zdroju.

Zajęcia prowadzone były przez oficerów i aspirantów Komendy Powiatowej PSP w Busku-Zdroju. Warto także wspomnieć, że egzamin końcowy składał się z części pisemnej i praktycznej. Przystąpiło do niego 40 druhów. Wszyscy uczestnicy szkolenia uzyskali pozytywne wyniki z egzaminu.

A.R.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com