Starostowie obradowali w Pińczowie

0

W piątek 19 czerwca 2020 roku, w Hotelu Nad Starą Nidą w Pińczowie, odbył się Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego. Konwenty mają na celu spotkanie gospodarzy powiatów i omówienie bieżącej sytuacji samorządów. Za każdym razem gospodarzem konwentu jest inny powiat; tym razem padło na Pińczów i urokliwe otoczenie starorzecza Nidy.

W spotkaniu uczestniczyli starostowie wszystkich świętokrzyskich powiatów, a także zaproszeni specjaliści. Gości powitał przewodniczący Konwentu Powiatów Jerzy Kolarz –starosta buski, który aktualnie jest najdłużej urzędującym starostą w  regionie. Swoje stanowisko piastuje nieprzerwanie od 30 lat. Kilka słów do zebranych samorządowców powiedział także gospodarz miejsca – starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski. Po jego słowach uczestnicy konwentu obejrzeli prezentację multimedialną promującą osiągnięcia Powiatu Pińczowskiego.

Głównym tematem obrad Konwentu Powiatów Województwa Świętokrzyskiego było wykorzystanie funduszy unijnych w zakresie prac geodezyjnych, w perspektywie finansowej na lata 2021 – 2027. Temat wyczerpali specjaliści ze Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego: Jacek Sułek – dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju i Robert Janus – dyrektor Departamentu Inwestycji.

Sporo czasu poświęcono tematyce pandemii SARS-CoV-2. Gospodarze powiatów rozmawiali o sytuacji finansowej samorządów i szpitali w  związku z Covid-19. Ekonomiczne rozważania dotyczyły też oświaty w regionie. Starostowie zastanawiali się nad możliwością pozyskania dofinansowania z rezerwy oświatowej ogólnej, z tytułu wzrostu zadań szkolnych i pozaszkolnych.
Sprawy różne i ustalenie terminu kolejnego konwentu zakończyły spotkanie w Pińczowie.

J.S.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com