Sprzedawała i kradła. Wyrządziła straty w wysokości 180 000 złotych.

0

Buski sąd zdecydował, że 25- latka najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Zatrzymana, w ciągu 2 lat jako pracownica jednego ze sklepów na terenie Chmielnika okradała notorycznie właściciela, zabierając pieniądze, alkohol, papierosy i doładowania do telefonów. Manko jakie spowodowała opiewa na kwotę 180 000 złotych. Jej zatrzymanie jest wynikiem intensywnej pracy kryminalnych z Komisariatu Policji w Chmielniku.

Na początku lutego tego roku do nowej jednostki w Chmielniku zgłosił się 38- letni przedsiębiorca. Zgłaszający, który jest właścicielem jednego ze sklepów na terenie miasta poinformował, że po przeprowadzonej inwentaryzacji stwierdził znaczne straty w towarach. W placówce handlowej brakowało znacznych ilości alkoholi, papierosów, nie zgadzały się także rozliczenia doładowań telefonów i gotówki. Gdy 38- latek wszystko podsumował okazało się, że jego straty wynoszą około 180 000 złotych. Śledczy z Ogniwa Kryminalnego miejscowego komisariatu szybko nabrali podejrzeń, że takie szkody mogą być dziełem nieuczciwego pracownika. Policjanci postanowili dokładnie przyjrzeć się 25- latce, która kilkanaście dni wcześniej odeszła z pracy, a zatrudniona była przez 2 lata. Dowody zebrane przez policjantów tylko potwierdziły te typowania. Podejrzana też miała świadomość kłopotów, bo krótko po tym wyjechała zagranicę. Ale kryminalni z Chmielnika wiedzieli, kiedy kobieta może pojawić się znowu w Polsce. Gdy 25- latka zjawiła się na terenie powiatu buskiego w niedzielę wieczorem, już czekali na nią stróże prawa. Nieuczciwa pracownica została zatrzymana.

Decyzją buskiego sądu kobieta został tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Jej pobyt za kratkami może wynieść nawet do 5 lat.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com