Sprawdź, co się zmieniło w komunikacji podmiejskiej

0

Od stycznia w gminie Busko-Zdrój wprowadzone zostały zmiany w funkcjonowaniu komunikacji podmiejskiej. Zdecydowali o tym radni w czasie grudniowej sesji. Gdzie można dojechać publicznym środkiem transportu i co na to mieszkańcy?

Przystanek autobusowy – Fot. r.

– Odbudowa lokalnego transportu publicznego to przede wszystkim walka z wykluczeniem komunikacyjnym. Zwiększenie siatki połączeń komunikacji podmiejskiej umożliwi mieszkańcom z mniejszych miejscowości, dotarcie środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury. Umowy na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie miasta jak również gminy Busko–Zdrój podpisane zostały w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych – tłumaczy buski magistrat.

Od stycznia aktualnie obowiązujące linie komunikacji podmiejskiej to:
Busko-Zdrój – Bilczów przez Zbludowice, Radzanów, Skotniki Duże, Olganów, Dobrowodę, Baranów, Gadawę, Budzyń;
Busko-Zdrój – Kołaczkowice (przysiółek Palestyna) przez Mikułowice Kolonia Wschodnia, Elżbiecin, Podgaje, Kotki, Janinę;
Busko-Zdrój – Słabkowice przez Mikułowice, Zwierzyniec, Elżbiecin, Podgaje, Kotki, Budy, Służów;
Busko-Zdrój – Szaniec przez Mikułowice, Nowy Folwark, Kameduły, Galów, Szaniec;
Busko-Zdrój – Łagiewniki, Zbrodzice, Kurzejów, Busko-Zdrój;
Busko-Zdrój – Siesławice, Busko-Zdrój;
Busko-Zdrój – Młyny przez Mikułowice, Nowy Folwark, Kameduły, Galów, Szaniec;
Busko-Zdrój – Owczary;
Busko-Zdrój – Kawczyce.

Rozkłady jazdy TUTAJ

Co na to mieszkańcy? – Dobrze, że jest jakakolwiek możliwość dojechania do miasta transportem publicznym, szczególnie w przypadku starszych osób, które nie mają samochodów. Jednak połączeń jest zdecydowanie za mało! Jedno połączenie dziennie, jak to jest w przypadku mojej miejscowości, nie wystarczy żeby mówić „o walce z wykluczeniem komunikacyjnym”. To trochę niepoważne ze strony urzędników – komentuje mieszkanka Słabkowic.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com