Spotkanie z pieśnią i poezją patriotyczną

0

Po raz kolejny w ZSP w Busku-Zdroju odbyło się „Spotkanie z pieśnią i poezją patriotyczną”. W tym roku, już po raz piętnasty, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości – 10 listopada uczniowie, nauczyciele, kombatanci i samorządowy spotkali się na patriotycznym śpiewaniu. 

Tegorocznemu spotkaniu przewodziły słowa „Jest takie miejsce, taki kraj…”, a teksty recytowane przez młodzież mówiły o „Małej Ojczyźnie” i Polakach zasłużonych dla polskiej wolności. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru i chóralnym odśpiewaniem hymnu państwowego. W trakcie uroczystości przekazano także sztandar szkoły. Ustępujący chorąży – Jakub Górniak, a także asysta pocztu: Zofia Pałys i Lena Pochopień złożyli wpis w księdze pamiątkowej. Otrzymali również podziękowania i pamiątkowe dyplomy od dyrektora szkoły.

Następnie uczniowie mogli obejrzeć pantomimę, która wprowadzała w temat uroczystości. Taka forma uczczenia 11 listopada stała się wydarzeniem artystycznym, w czasie, którego wszyscy uczestnicy współtworzą spektakl, będący jednocześnie piękną lekcją patriotyzmu.  Następnie głos zabrał dyrektor Andrzej Bilewski, witając zaproszonych gości, nauczycieli i wszystkich uczestników uroczystości. Wśród gości znaleźli się m.in. st. wizytator Elżbieta Szczęsna-Kusak przedstawiciel świętokrzyskiego kuratora oświaty, wicestarosta buski Stanisław Klimczak i kombatanci.

Uroczystość poprowadzili: Maksym Władny, Dominika Kołodziej, Marcel Trzeszkowski. Z kolei za oprawę muzyczną odpowiedzialne były: Katarzyna Wojtacha i Anna Maciąg oraz Dariusz Wilczyński. Natomiast za scenariusz i reżyserię spektaklu odpowiedzialna była Aneta Wójcikiewicz, choreografię do pantomimy przygotowała Ewa Dytkowska, dekorację Izabella Zaręba. Przepiękne slajdy ukazujące historię „Małej Ojczyzny” i filmy historyczne prezentowały uczennice klasy III B – Giulia Gruchała i Aleksandra Lubacha. „O mój rozmarynie” zaśpiewała Dominika Łocha, piosenkę „Jest takie miejsce” wykonała Julia Lelas, a utwór „Póki Polska zyje w nas” wykonała Martyna Nalepa, „Leguny w niebie” zaśpiewali: Mikołaj Kurzacz i Filip Gunia.

Uroczystość zakończyła się krakowiakiem w wykonaniu uczniów z klas: 2hp, 2ep i 1e.

r.

fot. mat.pras.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Powered by themekiller.com