Spotkali się z Przemkiem, byłym dilerem uzależnionym od narkotyków

0

W narkotykowy biznes wchodzi się chyba tylko jedną droga. Znasz kogoś, kto zna kogoś innego, kto kontroluje dany teren. Jedno jest pewne wejść jest zawsze prościej niż wyjść. A cena zerwania z tym światem zazwyczaj bywa bardzo wysoka. Tak było w przypadku 32-letniego Przemka, byłego dilera, uzależnionego od narkotyków. O błędach i doświadczeniach swojego życia opowiadał uczniom Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Zawodowych w Pińczowie.

Spotkanie z byłym dilerem – fot. mat.pras.

Na początku listopada, 32-letni Przemek odwiedził dwie pińczowskie szkoły, pomimo młodego wieku, nabył doświadczeń, których przeciętny człowiek nie zdobędzie przez całe życie. Doświadczenia te nie są jednak pozytywne, a w niektórych przypadkach wręcz tragiczne. Dlatego po spędzeniu kilku lat w zakładzie karnym i wcześniejszych „przygodach” związanych ze swoim uzależnieniem i handlem narkotykami, postanowił dzielić się ku przestrodze swoją wiedzą z młodzieżą, która obecnie jest w takim samym wieku jak on, kiedy zaczął mieć pierwsze kontakty z narkotykami.

Opowiedziana przez niego historia to nie tylko przeżycia związane ze środkami odurzającymi, ale też z alkoholem, jazdą pod jego wpływem i opowieści o zmarnowanym życiu innych skazanych, z którymi spędził czas za kratkami.
Przemek potrzebował kilkunastu lat brnięcia w coraz to większe kłopoty, a potem kilku lat w więziennej izolacji aby przemyśleć i zmienić swoje życie. Na szczęście jemu się to udało. Dziś pragnie pomagać innym, a przede wszystkim uświadamiać jak ważna w życiu każdego człowieka jest rodzina.

O tym wszystkim dowiedzieli się uczniowie z LO i ZSZ w Pińczowie, z których wielu słuchało słów gościa z zapartym tchem. Jeśli w tym gronie znajdzie się choćby jeden młody człowiek, któremu słowa Przemka zapadną w pamięć to spotkanie warte było wysiłku prelegenta i stowarzyszenia IPA, które je współorganizowało. Warto przypomnieć, że International Police Associaton to międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające byłych i czynnych policjantów z 66 krajów na całym świecie.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com