Spełniło się marzenie Gabrysi

0

Pamiętają Państwo zapewne naszą małą bohaterkę, dzielną Gabrysię Gorgoń, która od urodzenia zmaga się z ciężką niepełnosprawnością. Pomóc może tylko kosztowna operacja.  Dziewczynka, uczennica Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kazimierzy Wielkiej, poruszyła mnóstwo życzliwych serc nie tylko kazimierzan, ale także mieszkańców całego kraju. Do pomocy przyłączali się także znani sportowcy i celebryci. W styczniu 2020 roku, zbiórkę na szeroką skalę uruchomiła Fundacja „Dajemy Wybór”. Mimo pandemii i związanych z tym utrudnień, udało się zorganizować szereg wydarzeń połączonych ze zbiórką dla Gabrysi. Gorące licytacje trwały także w Internecie, a kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia, wisienkę na tym torcie dobra położyła Gmina Kazimierza Wielka wpłacając na subkonto Gabrysi Gorgoń 10 tysięcy złotych. To ukoronowało, a tym samym zakończyło całą zbiórkę. Gabrysia będzie miała operację! 

„DZIĘKUJEMY TOBIE, TOBIE I TOBIE ZA TO, CO ZROBIŁAŚ I CO ZROBIŁEŚ DLA GABRYSI! DZIĘKUJEMY, ŻE PANI I PAN WŁĄCZYLI SIĘ DO TEJ PIĘKNEJ WALKI O SAMODZIELNOŚĆ” –napisali organizatorzy zbiórki na oficjalnym profilu Fundacji.

Dziewczynkę w jej rodzinnym domu odwiedził burmistrz Adam Bodzioch. Gospodarz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, w towarzystwie Edyty Molo – kierownik Miejsko –Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, przekazał rodzinie dobrą wiadomość i dołączył do niej moc serdecznych życzeń na Nowy Rok 2021, w którym Gabrysię czeka wielkie wydarzenie. Trzymamy mocno kciuki za pomyślne zakończenie tej niezwykłej historii.

Operacja odbędzie się 2 marca 2021 roku. Dzielna dziewczynka będzie przebywać w klinice dr Paleya w Warszawie od 2 do 5 marca.

Warto dodać, że Fundacja Dajemy Wybór nie pobiera żadnego procentu z organizowanych zbiórek. Nadwyżka zostanie przekazana na dalszą rehabilitację.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com