SOSW w Busku-Zdroju pomaga w walce z pandemią. Drukuje przyłbice w 3D

0

W czasie pandemii nie chcą siedzieć bezczynie, dlatego też drukują przyłbice w 3D i szyją maseczki. Pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Busku-Zdroju rozdają je za darmo mieszkańcom i pracownikom różnych jednostek.

Przyłbice wykonane w SOSW w Busku-Zdroju – fot. SOSW Busko-Zdrój

Od połowy kwietnia, w związku z pandemią koronawirusa wszystkich obowiązuje zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej. Rolę osłony może pełnić chustka lub szalik, jednak biorąc pod uwagę rosnącą temperaturę, maseczka jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem higienicznym. Pracownicy SOSW w Busku-Zdroju postanowili wyjść naprzeciw ogromnemu zapotrzebowaniu na środki ochronne dla mieszkańców, a także pracowników różnych instytucji i na drukarkach 3D robią przyłbice ochronne.

Przyłbice wykonane w SOSW w Busku-Zdroju – fot. SOSW Busko-Zdrój

– Projekt techniczny opracował zdalnie Tomasz Lalewicz, nasz nauczyciel przedmiotów zawodowych. Natomiast nad wykonaniem czuwa Marek Nowak, nasz pracownik techniczny. Do tej pory (poniedziałek, 04.05.) wydrukowaliśmy już 8 przyłbic. Dwie zostały u nas, a pozostałe przekazaliśmy starostwie – mówi Waldemar Wójcik, dyrektor SOSW w Busku-Zdroju.

Warto dodać, że czas wydrukowania jednej przyłbicy to 4 godziny. To jednak nie wszystko, w pracowni krawieckiej pod okiem Elżbiety Rubinowskiej, nauczyciela przedmiotów zawodowych w zawodzie krawiec pracownicy obsługi szyją maseczki. Powstało ich już ponad 200. Trafiły, m.in do mieszkańców powiatu, instytucji, a także do innych placówek oświatowych.

Maseczki – fot. SOSW w Busku-Zdroju

Maseczki wykonano z gęstej tkaniny bawełnianej, która jest odporna na wysoką temperaturę prania i prasowania, można je zatem wykorzystywać wielokrotnie. Dodam również, że powstały one dzięki uprzejmości pana Janusza Malary z DPS w Zborowie, który przekazał nam 150 metrów gumy, która została wykorzystana do ich szycia – dodaje dyrektor.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com