Solidna praca została nagrodzona

0

Dr n. med. Zbigniew Koniusz został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi nadanym przez samego Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Prestiżowe wyróżnienie nasz powiatowy radny otrzymał 1  września 2019 roku, podczas Pińczowskich Dożynek Powiatowych w  Michałowie.

„(…) Bardzo ważna jest dla społeczeństwa właściwa opieka medyczna, lecz by stała ona na wysokim poziomie potrzebni są dobrzy lekarze. Dziś właśnie, z nadania Prezydenta, mam zaszczyt wyróżnić znakomitego lekarza, świetnego samorządowca dr Zbigniewa Koniusza (…)”  – mówił wicewojewoda świętokrzyski Bartłomiej Dorywalski przekazując odznaczenie.

„To dla mnie ogromny zaszczyt, najlepsza ocena mojej społecznej działalności, a także nobilitacja do dalszej pracy na rzecz regionu, który reprezentuję. Jestem przede wszystkim ojcem i  mężem, jestem lekarzem, na którego zawsze możecie Państwo liczyć, jestem wreszcie samorządowcem, dla którego dobro małej lokalnej ojczyzny zawsze będzie priorytetem” mówił dr Zbigniew Koniusz chwilę po odznaczeniu, a gromkie owacje były najlepszym komentarzem tych słów. Tak ciepła reakcja mieszkańców powiatu pińczowskiego pozwala mieć nadzieję, że za kilka tygodni przy wyborczych urnach społeczność Ponidzia podejmie właściwą decyzję i postawi znak „x” przy właściwym nazwisku.

Dr Zbigniew Koniusz to realna szansa dla Pińczowa. Szansa na dobrego, a co najważniejsze – „swojego” posła w Sejmie RP. Dr Koniusz to kilkunastoletnie doświadczenie w  samorządzie, to empatia i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, to takt, dyplomacja i kultura osobista, to wreszcie wiedza i wysoka świadomość społeczna wynikająca z  głębokiego przywiązania do Polski i małej lokalnej ojczyzny, jaką jest Pińczów, Ponidzie i cały region świętokrzyski.

„Serdecznie gratulujemy naszemu koledze, radnemu Zbigniewowi Koniuszowi, który po ostatnich wyborach samorządowych konkurował ze mną o fotel starosty pińczowskiego. Był bardzo mocnym rywalem. Dziś z  tego miejsca chcę oznajmić, że będziemy wspierać radnego Koniusza w jego drodze do parlamentu” – powiedział starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski.

Drodzy Mieszkańcy Pińczowa, gminy, powiatu i całego regionu.
Pójdźmy drogą wytyczoną przez samorząd powiatu i 13 października,
ponad podziałami, ponad listami politycznymi i uprzedzeniami, zagłosujmy mądrze i odpowiedzialnie.
Z maksymalną korzyścią dla nas samych. 

Zagłosujmy na miejsce 16
na liście Prawa i Sprawiedliwości.
Zagłosujmy na dr Zbigniewa Koniusza.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com