„Smerfik” sięga po dotacje. Rodzicom będzie lżej

0

Już trzeci raz z rzędu Niepubliczne Przedszkole „Smerfuś” w Busku-Zdroju sięga po dotację z przeznaczeniem dla najmłodszych dzieci. Jak podkreśla dyrektorka placówki Pani Anna Mazur, pieniądze odciążą rodziców w opłatach za czesne.
Smerfuś4
28 kwietnia, w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach Anna Mazur podpisała umowę dotacyjną z Wojewodą Świętokrzyskim Agatą Wojtyszek w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat „Maluch plus edycja 2017”. Niepubliczna placówka z Buska-Zdroju była jedną z niewielu w regionie, a do tego jedyną z powiatu buskiego, która sięgnęła po środki resortowe.
Smerfuś3

Każdego roku podejmujemy trud ubiegania się o tego typu środki, bo wiemy, że miejsc w żłobku brakuje, a rodziców nie zawsze stać na to, aby opłacić pełną kwotę czesnego. Można zatem powiedzieć, że jest to nasz ukłon w kierunku rodziców, którzy nam zaufali, posyłając swe pociechy do żłobka „Smerfik”zauważa Anna Mazur.

Beneficjentem środków jest oczywiście przedszkole, ale pomoc trafia bezpośrednio do rodziców, poprzez pomniejszenie kosztów utrzymania dziecka w żłobku.

Smerfuś2Równolegle w buskiej placówce istnieje drugi oddział żłobkowy – „Smerfiki na start”, dzięki któremu aż 80% kosztów pokrywają środki Europejskiego Funduszu Społecznego. -Staramy się sięgać po wszystkie możliwe środki, bo wiemy jak bardzo to działanie jest potrzebne. Dzieci są naszą przyszłością, a opieka i edukacja przedszkolna od najmłodszych lat daje im możliwość wszechstronnego rozwoju. Z drugiej strony rodzicom pozwala na dalszy rozwój zawodowy- podkreśla Anna Mazur.

Niepubliczne Przedszkole „Smerfuś” można nazwać najprężniej działającą placówką niepubliczną, biorąc pod uwagę chociażby skalę pozyskiwanych środków zewnętrznych. Już dziś jest niemal pewne, że dyrekcja otworzy kolejny oddział przedszkolny w Busku. Anna Mazur na razie nie chce zdradzać gdzie dokładnie zlokalizowana będzie ta placówka.

Mamy już wstępną, pozytywną ocenę wniosku. Gdy tylko zostaną przyznane środki zdradzę więcej szczegółów. Jedno co mogę powiedzieć, to że będzie to kolejna, niezwykle innowacyjna placówka dla dzieci mówi dyrektorka „Smerfusia”.


Smerfuś1
Obniżenie opłat za żłobek, utworzenie nowych miejsc dla najmłodszych – to tylko początek. Wraz z środkami z zewnątrz, można bowiem mówić też o nowych miejscach pracy, a to kolejna dobra wiadomość i następny powód, aby pogratulować kreatywności dyrekcji „Smerfusia”.

/kl/

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com