Silnik z Biesa znalazł miejsce w Muzeum

0

Stowarzyszenie Ziemia Pińczowska oficjalnie przekazała wyremontowany silnik WN-3 w depozyt Muzeum Regionalnego w Pińczowie. Motor pochodzi z samolotu TS-8 Bies, który po renowacji wrócił na swoje miejsce nad pińczowski zalew.

Konstruktorem silnika jest doc. inż. Wiktor Narkiewicz ze swoim zespołem. Jest to motor tłokowy, chłodzony powietrzem, posiada 7 cylindrów o układzie gwiazdowym. Moc silnika WN-3 to 330 KM. W latach 1952 – 1954, w zakładach WSK Kalisz wyprodukowano 329 sztuk takich silników. Gdy tylko sytuacja epidemiologiczna pozwoli, zapraszamy wszystkich serdecznie do Muzeum Regionalnego, by z bliska obejrzeć motor. Później silnik trafi do Aeroklubu Pińczowskiego.

W akcie przekazywania WN-3 do muzeum uczestniczył Zarząd Stowarzyszenia Ziemia Pińczowska, które było inicjatorem renowacji samolotu TS-8 Bies: burmistrz MiG Pińczów Włodzimierz Badurak, radna i prezes Stowarzyszenia Marta Łaskawiec,  radny, wiceprezes Marek Skubek, a z ramienia Muzeum, dyrektor instytucji Justyna Dziadek.

j.s.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com