Seniorzy ubogacają społeczność

0

„Pani Jasia uwielbia czytać książki i przepięknie haftuje, pani Łucja wykonuje stroiki i przepiękne kwiaty z krepiny i bibuły, pani Mireczka szydełkuje i wykonuje śliczne jajka ze wstążek – techniką karczochową, pani Lucyna wykonała dla Klubu koszyczek w technice origami, pani Grażynka z panią Marysią zarażają dobrym humorem, panowie zaś opowiadają ciekawe historie z lat swojej młodości… każdy wnosi coś od siebie” –tak o Klubie Seniora w Niewiatrowicach mówi Anna Bączek, opiekunka i instruktor.

W instytucji, finansowanej przez Gminę Działoszyce i Wieloletni Rządowy Program Senior+, czas spędza 18 mieszkańców gminy w wieku 65+. Teraz, z uwagi na pandemię, działalność klubu diametralnie się zmieniła. Seniorzy nie mogą już przychodzić na zajęcia, za to zajęcia „dojeżdżają” do seniorów.

„W ramach zajęć alternatywnych pracownicy klubu przygotowują dla seniorów pakiety, które cyklicznie dostarczamy do ich domów”wyjaśnia Anna Bączek.

W pakietach znajdują się materiały do prac plastycznych i rękodzieła oraz pakiety z ćwiczeniami pamięciowymi, które zawierają krzyżówki, zagadki, rebusy i wykreślanki.

Tuż przed Wielkanocą seniorzy tworzyli sztuczne kwiaty z bibuły i krepiny, kartki świąteczne, pisanki w technice decoupage oraz stroiki świąteczne. „Wszystko piękne, oryginalne i kolorowe, by choć trochę zapomnieć o niewesołych okolicznościach, w jakich już po raz drugi przyszło nam świętować Zmartwychwstanie Pańskie”mówi jedna z klubowiczek.

 

Seniorzy z Niewiatrowic życzą wszystkim Czytelnikom „Tygodnika Ponidzia” spokojnych i zdrowych świąt.

J. Strączek

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com