Sanatorium zamieniono w szpital

0

Od poniedziałku, 26 października sanatorium Mikołaj w Busku-Zdroju zostało przekształcone w szpital tymczasowy. Mają tu być przyjmowani pacjenci zakażeni koronawirusem.

– Zamykamy sanatoria, prócz sanatoriów, które teraz jeszcze kończą turnusy. To jest niezbędne, bo 70 procent osób przebywających w tych placówkach, to seniorzy powyżej 60. roku życia – powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej dotyczącej kolejnych ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

W związku z decyzją szefa rządu, również buskie sanatoria zawieszają działalność. Zgodnie z tym zarządzeniem, kuracjusze, którzy przebywali w buskich kurortach zostają systematycznie wypisywani do domów.

fot. Sanatorium Mikołaj/Facebook

Z kolei wojewoda świętokrzyski zarządził aby w sanatorium Mikołaj utworzyć szpital tymczasowy dla osób zakażonych COVID-19. Zgodnie z wytycznymi wojewody, obiekt został dostosowany do przyjęcia osób, u których stwierdzono zakażenie. Od poniedziałku, 26 października sanatorium funkcjonuje jako szpital tymczasowy. Trafiają tu już pierwsi pacjenci.

Warto dodać, że początkowo były plany powstania izolatorium dla zakażonych w sanatorium Mikołaj, a także Oblęgorek. Póki co zapadła inna decyzja – o przekształceniu sanatorium Mikołaj. Warto dodać, że w sanatorium tym powstało 100 miejsc dla zakażonych koronawirusem.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com