Rozpoczęły się szczepienia nauczycieli

0

W piątek, 12 lutego rozpoczęły się szczepienia przeciw Covid-19 dla nauczycieli i pracowników żłobków. Niestety część nauczycieli źle się czuła po podaniu szczepionki.

W pierwszej grupie będą mogli zaszczepić się m.in.: nauczyciele wychowania przedszkolnego, pracownicy żłobków, klubów dziecięcych i placówek pieczy zastępczej. Jak informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki, dotychczas zarejestrowało się w całym kraju ponad 260 tys. nauczycieli. Warto dodać, że w pierwszej grupie zarejestrowanej do szczepienia mogą być nauczyciele i osoby, które obecnie pracują stacjonarnie z dziećmi i młodzieżą. Co zrobić żeby dostać szczepionkę? Nauczyciel musi zgłosić się do dyrektora szkoły lub placówki, w której jest zatrudniony i poinformować o chęci zaszczepienia się. W momencie dostawy preparatów do punktu szczepień, nauczyciel otrzyma informacje, dotyczące daty i miejsca szczepienia.

 – Ważne jest to, że te szczepienia obejmują coraz szersze grupy społeczne. I to jest bardzo ważne, bo dążymy w ten sposób do przekroczenia pewnej masy krytycznej, związanej z uodpornieniem się populacyjnym  – podkreśla wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Niestety część nauczycieli zgłaszała złe samopoczucie po podaniu szczepionki. Informację tę potwierdziła Katarzyna Nowacka, świętokrzyski wicekurator oświaty, która przyznała, że część nauczycieli po podaniu szczepionki skarżyła się na złe samopoczucie i ogólne osłabienie. Warto jednak dodać, że na szczęście u nikogo nie doszło do bardzo niebezpiecznej reakcji organizmu na szczepionkę.

r.

 

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com