Rozpoczęli sezon na wodzie

0

Dwudniowa impreza odbyła się w piątek i sobotę 19 i 20 czerwca na wodach pińczowskiego zalewu gromadząc młodszych i starszych mieszkańców miasta i okolic, a głównym organizatorem wydarzenia by burmistrz Miasta i Gminy Pińczów przy współudziale stowarzyszeń i instytucji.

W piątek chętni mogli zaglądać “od kuchni” do Klubu Wodnego KON-TIKI, żeby na własne oczy przekonać się, jak wygląda dzień z życia pińczowskiego wodniaka. Klubowicze zapraszali także do zwiedzania słynnego “Bździela” – repliki XIX- wiecznego pływającego młyna.

Z pomocą gospodarzy miasta i gminy Pińczów, bardzo chętnie włączamy się we wszelkie działania i projekty służące promocji i podnoszeniu świadomości w zakresie turystyki, rekreacji i działalności wodnej” –mówi Agnieszka Nowacka, prezes Klubu Wodnego KON-TIKI i podkreśla, że propagowanie sportu, etyki wodniackiej, działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego, zasad bezpieczeństwa na wodzie, integracja środowiska zainteresowanego sportami wodnymi, wspieranie wszelkich inicjatyw służących rozwojowi turystyki i rekreacji wodnej to priorytetowe działania stowarzyszenia.

W piątek także na wodach zalewu młodzież z Pińczowskiej Szkółki Pływackiej przeszła wstępne szkolenie nauki pływania kajakiem. Fachowymi radami służyli ratownicy: Wojciech Tęcza i Artur Błach.Sobota należała do Akademii Sportów Wodnych TWIN WATERS w Pińczowie. Nie lada atrakcją okazał się pokaz narciarstwa wodnego. „Dzięki wsparciu władz miasta możemy zaszczepiać wśród najmłodszych pasję do aktywnego wypoczynku na wodzie” –mowi Piotr Siemiński z TWIN WATERS. Akademia Sportów Wodnych TWIN WATERS jest Stowarzyszeniem skupiającym dzieci, młodzież, oraz dorosłych dla których sporty motorowodne, a szczególnie narciarstwo wodne to wielka pasja i wiodąca forma aktywnego spędzania wolnego czasu. Jednym z programów prowadzonych przez ”TWIN WATERS-ów” z Pińczowa to Sportowa Sekcja Narciarstwa Wodnego TWIN WATERS H2O SKI, która zrzesza dziewczęta i chłopców w wieku od 6 do 17 roku życia, a w ramach jej zajęć prowadzonych przez  profesjonalnych instruktorów organizowane są treningi ogólnorozwojowe, oraz praktyczne z narciarstwa wodnego.

„W ten sposób Akademia TWIN WATERS nawiązuje do chlubnych tradycji związanych z uprawianiem narciarstwa wodnego właśnie w Pińczowie, gdzie ponad 50 lat temu, w drugiej połowie lat 60-tych ubiegłego stulecia pływano w naszym województwie na nartach wodnych po raz pierwszy.
Odwiedzajcie Pińczów, odwiedzajcie Akademię TWIN WATERS , bo warto
” -dodaje Piotr Siemiński. Aktualne informacje z funkcjonowania Akademii Sportów Wodnych TWIN WATERS dostępne są na: oficjalnej stronie internatowej pod adresem: www.aswtw.com, oraz na profilu Facebook – aswtwinwaters.com.

Wydarzenie urozmaicili strażacy ochotnicy z OSP Chruścice, jak i zawodowcy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie. Panowie w mundurach pokazali wszystkim, jak ratuje się życie nad wodą i co robić w sytuacji zagrożenia. Strażacy opowiedzieli także, jak wypoczywać, by wakacje były bezpieczne. Na zakończenie warto podkreślić, że korzystanie z wodnych atrakcji podczas weekendowej imprezy było nieodpłatne.                     aska

fot M. Strojna, M. Młyńczak

 

 

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com