Rozmawiali o drogach

0

Gościem burmistrza Włodzimierza Baduraka był Damian Urbanowski. Dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach kilka dni temu spotkał się z gospodarzem miasta i gminy Pińczów w miejskim ratuszu, by porozmawiać o planowanych i realizowanych inwestycjach drogowych.
Tematem najważniejszym była długo wyczekiwana budowa obwodnicy Pińczowa i związana z tym przebudowa dróg wojewódzkich nr 767 Pińczów – Busko – Zdrój oraz 766 Pińczów – Michałów. Dyrektor Urbanowski potwierdził, iż w najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na realizację zadania z wykorzystaniem środków unijnych na lata 2014 – 2020.

rozmawiali_o_drogach

Przy okazji budowy zupełnie nowego odcinka drogi na już istniejących traktach wojewódzkich powstaną 2 ronda. Jedno z nich zlokalizowane będzie w Brześciu, w miejscu, gdzie obwodnica łączyć się będzie z drogą Pińczów – Kielce, drugie zaś powstanie w miejscu obecnego skrzyżowania ul. Republiki Pińczowskiej z drogą 766 w kierunku Michałowa. Równolegle trwają prace dokumentacyjne związane z przebudową nawierzchni na drodze Pińczów – Busko – Zdrój, od ul. Nowej w Pińczowie (okolice Tesco) aż do Pasturki. Na tym odcinku powstanie także długo oczekiwany chodnik wraz z ciągiem pieszo – rowerowym.
„Cieszy mnie bardzo fakt, iż sprawa obwodnicy powoli, acz sukcesywnie urzeczywistnia się. Inwestycja ta uwzględnia nie tylko budowę nowego odcinka drogi, ale także przebudowę ulicy Republiki Pińczowskiej i drogi wojewódzkiej na odcinku Pińczów – Pasturka. Jest to dla nas bardzo ważne zadanie, którego realizacja przyniesie miastu, mieszkańcom i kierowcom liczne korzyści z bezpieczeństwem na czele” – mówi burmistrz Włodzimierz Badurak.
Podczas spotkania dyrektor ŚZDW wraz z gospodarzem Pińczowa rozmawiali również o zakończonej niedawno budowie chodnika przy ul. Nowowiejskiej. Na wniosek mieszkanki Pińczowa dobudowano chodnik po prawej stronie drogi od ul. Leśnej do skrzyżowania z ul. Witosa, powstało tam także przejście dla pieszych. Tu warto wspomnieć, że sama przebudowa chodników przy odnowionym niedawno odcinku drogi Pińczów -Kielce kosztowała 300 tysięcy złotych z czego 100 tysięcy gmina Pińczów wygospodarowała ze swojego budżetu.
Na zakończenie rozmowy omówiono bieżące i planowane inwestycje drogowe prowadzone na terenie gminy Pińczów przez ŚZDW.

Joanna Strączek-Dziabała

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com