Rozbudowa drogi Kije -Chmielnik nie zwalnia tempa. Kiedy skończą się prace?

0

Nie zwalniają tempa prace przy przebudowie drogi krajowej nr 78 Kije – Chmielnik. Docelowo trasa dostosowana będzie do obciążeń 11,5 tony na oś. Koszt inwestycji, na którą kierowcy czekali od lat, to 58 mln zł. Do kiedy potrwają utrudnienia dla kierowców?

rozbudowa drogi Kije-Chmielnik – fot. ŁR

Prace przy rozbudowie drogi krajowej nr 78 Kije – Chmielnik rozpoczęły się w ubiegłym roku. W ramach inwestycji, rozbudowany zostanie odcinek na tej trasie o długości 10,5 km. Cały zakres robót podzielono na dwa odcinki: odcinek A – od początku robót w m. Lipnik do skrzyżowania z drogą powiatową nr DP 0009T w m. Samostrzałów. Z kolei odcinek B od skrzyżowania z DP 0009T w m. Samostrzałów do końca odcinka robót w m. Przededworze.

rozbudowa drogi Kije-Chmielnik – fot. ŁR

Do tej pory, wykonawca prowadził prace m.in. na zamkniętym fragmencie trasy od miejscowości Kije do przejazdu kolejowego. Na tym odcinku ułożona została przedostatnia warstwa wiążąca nawierzchni na przebudowanym ciągu głównym, wybudowane zostały także drogi dojazdowe. W ramach inwestycji, prowadzone są również roboty ziemne, odwodnieniowe i branżowe na odcinku między przejazdem kolejowym a Chmielnikiem.
Inwestycja wiąże się oczywiście z czasowymi utrudnieniami w ruchu, które zostały wprowadzone 5 sierpnia i planowo mają zakończyć się w kwietniu 2021 roku.

rozbudowa drogi Kije-Chmielnik – fot. ŁR

Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Fart z Kielc, Warto dodać, że firma ta zaproponował objęcie prac 60-sieciomiesięcznym okresem gwarancji. – Wykonawca zobowiązał się do realizacji zadania w terminie 19 miesięcy z doliczeniem 3-miesięcznych okresów zimowych – informuje Generalna Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział Kielce.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com