Rowerowy rajd na Międzynarodowy Dzień bez Samochodu

0

Cykliści z gminy Busko-Zdrój uczcili Międzynarodowy Dzień bez Samochodu. W niedzielę, 20 września kilkudziesięciu rowerzystów wzięło udział w rajdzie „Rowerem przez Busko-Zdrój”, którego organizatorem było Buskie Samorządowe Centrum Kultury.

fot. BSCK

Rowerzyści mieli do pokonania rekreacyjną trasę o długości 17 km. Przejazd rozpoczął się od ul. Szanieckiej w Busku-Zdroju przez leśne ścieżki rowerowe, Wełecz, Biniątki aż do Siesławic, gdzie na terenie rekreacyjnym Karabosy cykliści biesiadowali przy ognisku.

– Wpisujemy się w koncepcję „Slow City”. Miasta, które zmienia się i pięknieje na naszych oczach. Promuje wartości eko i aktywny styl życia – mówiła Karolina Kępczyk, dyrektor BSCK.

Ciekawą informację podał dr Jerzy Stodolny, cyklista. – W Busku-Zdroju jest ponad 1000 rowerzystów, warto wykorzystać taki potencjał i organizować cykliczne rajdy i przejazdy przez miasto, jak to robią stolice województw z przejazdami mas krytycznych – zaznaczył.

Rajd ukończyli wszyscy w znakomitych humorach. Warto podkreślić, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jak informuje BSCK, mieszkańcy zwrócili się z prośbą o kolejne akcje na dwóch kółkach.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com