„Rowelove” na dwóch kółkach

0

W niedzielę, 11 sierpnia 2019 roku z Pińczowa wyruszył Rodzinny Rajd Rowerowy zorganizowany w ramach projektu „Rowelove. Pomarańczowa siła na dwóch kółkach”. Realizacja zadania objęła cykl zajęć edukacyjno – sportowych, integracyjnych i promujących aktywne spędzanie wolnego czasu. W ten sposób promowano także zdrowy tryb życia – kolarstwo, które pokazywano od różnych stron – zabawy, sposobu na spędzanie wolnego czasu, pasji i zawodowstwa.

W pińczowskim rajdzie wzięło udział 37 uczestników. Na dystansie 40 kilometrów jechały całe rodziny. W ten sposób zwiedzono malownicze podpińczowskie miejscowości na trasie Pińczów – Młodzawy – Bugaj – Kozubów – Pińczów i wszystkim bardzo się podobało.

„Pasja jest prawdziwa tylko wtedy, gdy masz ją z kim dzielić! Nie mogliśmy sobie wymarzyć piękniejszej niedzieli niż właśnie tej z wami, na rowerach. Rodzinny rajd rowerowy  – ostatnia z inicjatyw naszego projektu – dał nam przekonanie, że nasza próba zasiania rowerowej pasji trafiła na najlepszy grunt i coś z tego jeszcze wyrośnie” – tak organizatorzy dziękowali wszystkim, którzy postanowili się przyłączyć do imprezy.

Na trasie zaplanowano także postój i poczęstunek. W Kozubowie na rowerzystów czekały panie z miejscowego KGW z pysznymi pączkami i rogalikami oraz orzeźwiającą lemoniadą. Gorący posiłek przygotowała z kolei restauracja Kwadrans. Nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwali strażacy z OSP Chruścice oraz policjanci z pińczowskiej komendy.

Projekt realizowany był w ramach programu „Pomarańczowa siła 2018” przy współfinansowaniu z Fundacji ING Dzieciom.

j.s.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com