Rok szkolny zakończony

0

W maseczkach, rękawiczkach, ale z optymizmem i uśmiechem. W piątek 26 czerwca 2020 roku, dzieci i młodzież szkolna rozpoczęli wakacje. Były piękne, galowe stroje, były kwiaty dla nauczycieli i radość z dobrych stopni. Jednak na tym kończą się podobieństwa do dotychczasowych uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego.

Pandemia koronawirusa wymusiła liczne obostrzenia, które całkowicie zmieniły zasady nauczania, a co za tym idzie również odbiór świadectw szkolnych. W niektórych szkołach całkowicie zrezygnowano z osobistego wręczania cenzurek, w innych odbyło się to z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności.

W Zespole Szkół nr 1 w Pińczowie poszczególne klasy przychodziły do szkoły o wyznaczonych godzinach. W holu, na uczniów czekali wychowawcy, którzy pojedynczo przekazywali świadectwa. Kilka minut po godzinie 10, przy głównych drzwiach szkolnych stawiła się klasa VII a. Uczniowie, ucieszeni spotkaniem po kilkumiesięcznej zdalnej nauce, otrzymali świadectwa z rąk wychowawczyni Kamili Pietrawskiej – Bielaś i usłyszeli moc ciepłych słów na zakończenie tego nietypowego roku szkolnego. Gratulacje przekazały także wicedyrektorki – Joanna Dominek i Wioletta Mitręga. Nauczyciele z pińczowskiej „jedynki” życzyli swym podopiecznym zdrowych i szczęśliwych wakacji, a młodzież odwdzięczyła się równie serdecznymi słowami.

Joanna Strączek

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com