Zniszczone drogi i bezpańskie psy – problem mieszkańców

0

W Klubie Seniora w Działoszycach odbyła się debata społeczna z udziałem mieszkańców gminy dotycząca bezpieczeństwa. Zwrócono uwagę przede wszystkim na zagrożenia w ruchu drogowym, m.in. częste zanieczyszczenia dróg, niewłaściwą infrastrukturę czy bezpańskie psy.

Spotkanie z mieszkańcami w Klubie Seniora „Jesienna Róża” poprowadzili wspólnie Grzegorz Makuch, zastępcą komendanta KPP w Pińczowie i Mirosław Prusicki, komendant Komisariatu Policji w Działoszycach. Wspólna dyskusja dotyczyła m.in. wzajemnej współpracy lokalnych społeczności z policją. Wspomagać tę współpracę ma aplikacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która funkcjonuje już od ponad trzech lat. W trakcie spotkań mundurowi chcą się dowiedzieć co można jeszcze ulepszyć w jej działaniu, aby mieszkańcy mogli łatwiej komunikować się z instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Tak też było w Działoszycach.

– Zebrani zwrócili uwagę przede wszystkim na zagrożenia w ruchu drogowym, m.in. częste zanieczyszczenia dróg, niewłaściwa infrastruktura czy wałęsające się, bezpańskie psy – relacjonuje Damian Stefaniec, oficer prasowy KPP w Pińczowie.

Zwłaszcza teraz zimą stan dróg w naszej gminie stwarza zagrożenia dla nas, osób starszych. Często pod śniegiem czy kałużą kryją się dziury, a wpadnięcie w taką dziurę na chodniku, czy drodze może grozić nawet złamaniem nogi. Problemem w naszej gminie są także bezpańskie, agresywne psy, które wałęsają się po okolicy. Czasami strach jest pójść do sklepu. Dobrze, że odbyło się w gminie takie spotkanie. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości cos się w tych sprawach zmieni – mówi jedna z mieszkanek gminy Działoszyce.

Kolejnym, nie mniej ważnym tematem, który został poruszony, była sprawa szeroko pojętego bezpieczeństwa osób starszych. Przestępcy wykorzystując łatwowierność, uczciwość, a często naiwność okradają seniorów z dorobku ich życia. Bez skrupułów pozbawiają oszczędności i pieniędzy potrzebnych na przeżycie kolejnego miesiąca Aby temu zapobiec,w trakcie spotkania policjanci opowiedzieli seniorom o metodach działania przestępców, a także zaapelowali o ograniczone zaufanie do nieznanych osób.

W trakcie spotkania każdy senior dostał element odblaskowy, który często ratuje życie, zwłaszcza teraz – zimą.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com