Rekordowy 28. finał WOŚP w powiecie buskim! Serca wyszły na ulicę!

0

„Wiatr w żagle” pod takim hasłem w tym roku zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Niemal 120 tys. wolontariuszy zbierało pieniądze, które mają być przekazane na polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Przed północą zebrano już ponad 115 mln zł! To absolutny rekord! W powiecie buskim Orkiestra grała już od wczesnych godzin porannych i także udało się pobić zeszłoroczny rekord.

Wolontariusze w Busku-Zdroju – fot. WOŚP w Busku-Zdroju/Facebook

To była słoneczna niedziela. Piękna pogoda dodawała rzeczywiście „Wiatru w żagle” wolontariuszom i wszystkim, którzy tego dnia grali razem z Orkiestrą. Od wczesnych godzin porannych z WOŚP grali także mieszkańcy powiatu buskiego. Na ulicach miast naszego regionu zagościła cudowna, życzliwa atmosfera – łącząca ludzi.

Najmłodsza buska wolontariuszka – fot. WOŚP Busko-Zdrój

W powiecie buskim działały dwa sztaby w Busku-Zdroju i w Pacanowie. Wolontariusze od rana zbierali pieniądze na szczytny cel na ulicach Buska-Zdroju, Gnojna, Janiny, Nowego Korczyna, Skotnik, Solca-Zdroju, Stopnicy, Wiślicy, Kołaczkowic, Zborowa i gminy Pacanów. Puszki stacjonarne znajdowały się natomiast w OSW Zacisze w Krzyżanowicach, Zakąski i Napitki z Buska, a także PSP Zbludowice.

– W tym roku udało się nam zebrać ponad 150 tys. zł, z czego z samych aukcji ponad 17 tys. zł. Licznie wciąż trwa, ale już wiadomo, że ubiegłoroczny rekord został pobity – mówi Anna Masłowska, ze sztabu w Busku-Zdrój.

W samym tylko Solcu i Zborowie udało się zebrać 19 tys. zł, w Stopnicy 17 tys. zł. Dziękujemy Wszystkim za piękne otwarte serca – dodaje Grażyna Kopacz-Sowa.

WOŚP w Pacanowie – ECB w Pacanowie/ Facebook

W buskim sztabie działało 180 wolontariuszy, a orkiestrowe koncerty odbył się w Busku, Nowym Korczynie, Solcu i Stopnicy. Z kolei sztab w Pacanowie zebrał ponad 70 tys. zł, liczenie wciąż jednak trwa. Warto dodać, że serce wielkiego grania w Busku „biło” w Buskim Samorządowym Centrum Kultury, z kolei w Pacanowie w Europejskim Centrum Bajki.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com