Radni Gminy Kije pożegnali Stary Rok

0

Sesja budżetowa zakończyła całoroczną pracę Rady Gminy w Kijach. Posiedzenie odbyło się w poniedziałkowe popołudnie 30 grudnia 2019 roku, gromadząc w sali obrad komplet radnych oraz sołtysów z terenu gminy. Piętnastoosobowe gremium, kulturalnie i bez zbędnych słownych przepychanek przyjęło projekt budżetu Gminy Kije na 2020 rok. Jeden z najważniejszych zapisów w tym dokumencie mówi o dochodach gminy w wysokości 21 milionów 137 tysięcy 856 złotych. Z kolei wydatki to kwota rzędu 20 milionów 374 tysięcy 194 złotych. Wydatki bieżące stanowią 19 milionów 94 tysiące 194 złote. Wydatki majątkowe w tym roku to kwota 1miliona 280 tysięcy złotych.

Inwestycja, która będzie kosztować najwięcej? „Kontynuacja zadania kanalizacji Gminy Kije. W budżecie na rok 2020 na te prace zaplanowaliśmy 665 tysięcy złotych. Oczywiście, wspierają nas tu środki unijne” –mówi Tomasz Socha, wójt Gminy Kije. My dodajmy, że ostatni etap kanalizacji gminy to miejscowości Borczyn, Rębów, Kliszów i Wola Żydowska.

Projekt budżetu Gminy Kije Rada przyjęła jednogłośnie. Podobnie rzecz miała się w przypadku wszystkich pozostałych uchwał. Tą drogą samorządowcy zdecydowali m.in. o przekazaniu w formie darowizny prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej położonej w Umianowicach na rzecz Województwa Świętokrzyskiego (powstanie tu Ośrodek Edukacji Przyrodniczej). Wszyscy radni poparli także zmiany uchwał w sprawach wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy Kije oraz w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład tegoż zasobu. Również zmiany w budżecie na rok 2019 spotkały się z jednogłośną, pozytywną opinią radnych.

Ostatnią sesję w roku zakończyły życzenia noworoczne skierowane przez wójta Tomasza Sochę do radnych, sołtysów i pracowników urzędu. Serdeczności z okazji imienin usłyszał także radny Sylwester Fiuk.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wszystkiego dobrego na cały Nowy Rok 2020, mieszkańcom Gminy Kije życzy także Redakcja „Tygodnika Ponidzia”.

Joanna Strączek

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com