PSL: Chcemy emerytur bez podatku, utrzymania 500 plus i wsparcia dla przedsiębiorców

0

W środę, 9 października w Busku-Zdroju odbył się briefing prasowy Polskiego Stronnictwa Ludowego. W spotkaniu wzięli udział kandydaci na posłów: Czesław Siekierski, Krystian Jarubas, Karol Kliś, kandydat na senatora Andrzej Lasak, a także europoseł Adam Jarubas.

– Do zakończenia kampanii pozostało kilka dni, na ostatniej prostej, chcemy zachęcić mieszkańców do udziału w wyborach 13 października i oddania głosu na PSL. Spotykamy się w Busku-Zdroju, mieście, które dzięki aktywności posłów naszego ugrupowania skorzystało bardzo wiele – powiedział w trakcie spotkania europoseł Adam Jarubas, były Marszalek województwa świętokrzyskiego.

Polsce jest obecnie potrzebny rozsądek, roztropności, umiarkowania i takie właśnie wartości reprezentuje PSL – dodał. Jarubas zaznaczył także, że jego partia dba o środowisko naturalne, a odnawialne źródła energii to przyszłość energetyki na które stawia PSL.

Briefing prasowy PSL w Busku-Zdroju – fot. AR

Z kolei kandydat na senatora Andrzej Lasak podkreślił, że jako rolnik, który pochodzi z tego regionu zna doskonale potrzeby i problemy mieszkańców, których chce dobrze reprezentować w Senacie. Natomiast Krystian Jarubas przybliżył m.in. sztandarowy projekt PSL, czyli “Emerytura bez podatku”.

– To kwestia fundamentalna, aby umożliwić i zabezpieczyć możliwość godnego bytu, funkcjonowania tym, którzy przepracowali stosowną ilość lat. 13. emerytura to 85 zł miesięcznie. To nasze podejście, rozwiązanie systemowe, które jest rozwiązaniem trwałym – stwierdził.

Zaznaczył również, że jego partia opowiada się za utrzymaniem programu„500 Plus”.

Czesław Siekierski, były europoseł, „jedynka” PSL w Świętokrzyskiem, podkreślił, że PSL Koalicja Polska w swoim programie skupia się na rozwoju gospodarczym i stworzeniu dobrych warunków dla pracodawców. Spotkanie zakończył apelem: „musimy iść do wyborów, ponieważ nie może być w demokratycznym kraju, tak, żeby rządziła jedna osoba”.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com