Przyjechał po dzieci niesprawnym autokarem. Policjanci czegoś takiego jeszcze nie widzieli

0

W środę, 19 lutego policjanci z Buska-Zdroju kontrolowali autokar, którym do Kielc na wycieczkę miała jechać młodzież szkolna. Mundurowi podczas kontroli stwierdzili szereg nieprawidłowości, a także zobaczyli metody usuwania usterek, o których do tej pory nie mieli pojęcia.

Niesprawny autokar – fot. Policja

Na prośbę organizatorów wycieczki młodzieży szkolnej, policjanci ruchu drogowego z buskiej komendy skontrolowali stan techniczny autobusu i trzeźwość kierowcy. W trakcie kontroli stwierdzili szereg nieprawidłowości.

– Zamiast pojemnika z płynem do spryskiwaczy, za pomocą kawałka drutu przymocowana była 5 litrowa bańka z takim płynem. Wycieki płynów eksploatacyjnych uszczelnione zostały pianką montażową. W kabinie brakowało młotka do awaryjnego zbijania szyb, a w przejściu pomiędzy siedzeniami odstawała nieprzykręcona listwa, która mogła utrudniać przemieszczanie się pasażerów. Jedna z przednich opon była uszkodzona, co dyskwalifikowało ją z dalszego użytkowania – informuje Tomasz Piwowarski, oficer prasowy  KPP w Busku-Zdroju.

Niesprawny autokar – fot. Policja

Kierujący autobusem, 63-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Za stwierdzone usterki techniczne mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny autokaru. Młodzież szkolna z Buska-Zdroju na wycieczkę do Kielc wyjechała innym, sprawnym autokarem.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com