„Przez chwilę poczuli się jak prawdziwi strażacy”

0

Co zrobić jeśli w domu zauważymy pożar? Jak zachować się w czasie pożaru? – między innymi na te pytania odpowiadali buscy strażacy w czasie spotkania z dziećmi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiślicy.

Spotkanie odbyło się w czwartek, 7 października w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju. W ramach spotkania dzieci wzięły udział m.in. w zajęciach w sali edukacyjnej „Ognik”. Warto dodać, że ścieżka edukacyjna „Ognik” to typowe mieszkanie, w którym zaadaptowane zostały pomieszczenia takie jak pokój dzienny, kuchnia, łazienka oraz kotłownia. – Dzieci zobaczyły między innymi z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w domu lub mieszkaniu, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu, tlenku węgla oraz do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego. Wszystkie pokazy wykonywane były w warunkach w pełni bezpiecznych dla dzieci – relacjonuje mł. bryg. Piotr Dziedzic z KP PSP w Busku-Zdroju.

Buscy strażacy zadbali o atrakcyjną oprawę spotkania, były małe strażackie hełmy oraz mundury. Nie zabrakło też „efektów specjalnych”: sygnały alarmowe, wyjące czujki dymu, sztuczne zadymienie oraz „ciepłe drzwi” do kotłowni. – Z wielkim zaciekawieniem dzieci oglądały filmy ukazujące różnorodne zagrożenia pożarowe wynikające często z niewłaściwego zachowania. Strażacy uświadomili dzieciom: co zrobić jeśli w domu zauważymy pożar i jak powiadomić straż pożarną dzwoniąc na numer alarmowy, jak zachować się w czasie pożaru. Największy entuzjazm i podziw wzbudziła wśród uczniów prezentacja samochodów oraz sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Wszyscy chętni mogli założyć strażackie ubrania oraz hełmy i przez chwilę poczuć się prawdziwymi strażakami – dodaje mł.bryg. Piotr Dziedzic.

Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali certyfikat za wykazanie się dobrą znajomością zasad bezpieczeństwa i znakomitą sprawnością fizyczną otrzymując tytuł „DZIELNYCH MAŁYCH STRAŻAKÓW”. Dzieci otrzymały też od buskich strażaków opaski odblaskowe.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com