Przegląd Tygodnika Ponidzia

0

Jeśli jesteście ciekawi co słychać na Ponidziu to koniecznie sięgnijcie po nowe wydanie „Tygodnika Ponidzia”. Czasopismo trafi jutro do kiosków i punktów sprzedażowych prasy.

Sezon studniówkowy trwa w najlepsze, dlatego aż na dwóch stronach ( str. 12 i 13) zamieściliśmy relacje z imprez. Oczywiście nie zabraknie fotorelacji! Udało Wam się załapać na zdjęcie?

Gdy starsi koledzy odliczają dni do matury przedszkolaki ze „Smerfusia” bawią się i uczą. Ponadto zostają zwycięzcami Ogólnopolskiego Konkursu “Codeyowe Przygody Codeweekowe”.

A co słychać w poszczególnych gminach?

  • W gminie Wiślica podpisano list intencyjny który będzie stanowić podstawę rozpoczęcia prac analitycznych i projektowych przez PSG w kierunku gazyfikacji gminy.  Napisaliśmy także na co zostanie przeznaczony budżet tej gminy.
  • W Nowym Korczynie odbędą się bezpłatne badania cytologiczne oraz mammograficzne. W czasopiśmie zdradzamy kto i kiedy może z nich skorzystać.
  • A co w gminie Kije? To tu wystartowała platforma SMS za pośrednictwem której Urząd Gminy będzie informował mieszkańców np. o planowanych wydarzeniach kulturalnych, o terminach wywozów odpadów komunalnych, wizytach inkasentów pobierających opłaty za odpady itp.
  • Sporo dzieje się także w gminie Busko. Trwają prace termomodernizacyjne przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1,  a w Siesławicach powstało nowe oświetlenie.
  • Zajrzeliśmy także do gminy Pińczów – sporo będzie o budżecie, który podzielił pińczowską opozycję.

W „Tygodniku Ponidzia” przeczytacie także  o 107-  latku z gminy Imielno.  Tak jak co tydzień będą  wiadomości sportowe, ogłoszenia, porady i horoskop.

Do lektury zaprasza zespół redakcyjny.

01B_nr_5_2019.indd

 

 

 

 

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com