Proboszcz ze Szczaworyża odznaczony przez prezydenta

0

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczono proboszcza ze Szaworyża. Przyznany przez prezydenta Andrzeja Dudę odznaczenie, wręczyli wspólnie zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Polski Piotr Ćwik i wojewoda Zbigniew Koniusz.

fot. mat.pras.

 

Za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski, za pracę duszpasterską i działalność społeczną przyznany przez Prezydenta RP order otrzymał ksiądz Stanisław Kondrak. Ksiądz Kondrak jest proboszczem parafii świętego Jakuba Apostoła w Szczaworyżu.

fot. mat.pras.

Oprócz księdza wyróżniono kilka innych osób, m.in. Barbarę Goszczyńską, która jest profesorką od lat związaną z Politechniką Świętokrzyską.

– Ziemia świętokrzyska jest bogata w talenty i ludzi niepowszednich. A takimi są osoby, które pan minister miał możliwość udekorować. Talenty tych osób są niemierzalne, dekorujemy je po to, by dać społeczeństwu wzór do naśladowania. Wielu z Państwa jest często odznaczanych i docenianych za różne aspekty swojego życia i działalności. Proszę przyjąć słowa podziękowania za to, że własne życie i własną pracę potrafiliście wynieść na wyżyny tego, co człowiek może – podkreślił wojewoda Zbigniew Koniusz.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com