Powstała nowa altana

0

W listopadzie, w Busku-Zdroju zakończono budowę altany drewnianej, a także placu i chodników z kostki brukowej przy hostelu, który jest miejscem czasowego schronienia dla osób doznających przemocy oraz znajdujących się w sytuacjach kryzysowych.

Buski PCPR informuje, że altana pozwoli osobom przebywającym w hostelu na spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu. – Bardzo istotne, przede wszystkim dla dzieci jest, aby wyjść na dwór, zrelaksować się. Dziecko, które spędza dużo czasu na powietrzu ma więcej energii i lepiej radzi sobie ze stresem, co pomaga oczyścić organizm z negatywnych emocji, jest także niezbędnym czynnikiem prawidłowego rozwoju. Ponadto ograniczenie wyjść z domu, izolacja od społeczeństwa może sprawiać, że sytuacje rodzinne ulegają pogorszeniu. Dlatego altana jest idealnym miejscem dla rodzin przebywających w hostelu, gdzie będą mogli spędzić swój czas wolny, co wspomoże proces odbudowy psychicznej – informuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju.

Warto także podkreślić, że z uwagi na wciąż trwający stan zagrożenia epidemicznego, altana będzie mogła służyć również jako miejsce oczekiwania na spotkania ze specjalistami.

r.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Powered by themekiller.com