„Powodziówki” w remoncie. Sprawdź, które ulice zostaną odnowione

0

Zniszczone odcinki drogi Żerniki Górne – Zakupniki, a także Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju doczekają się remontu w ramach dofinansowania na odbudowę dróg zniszczonych w wyniku nawałnic, tzw. „powodziówek”.

Jak informuje buski magistrat, w ramach remontu odcinka drogi Żerniki Górne – Zakupniki zostanie wykonana nowa nawierzchnia bitumiczna, przepusty i podczyszczenie rowu, a także odwodnienia korony drogi. W planach jest również utwardzenie poboczy i zjazdów kruszywem kamiennym.

Fragment drogi Żerniki Górne – Zakupniki – fot. mat.pras.

Wykonawcą zadania jest firma z Nowin. Wartość inwestycji opiewa na kwotę 639,8 tys. zł. Warto dodać, że 80 procent kosztów inwestycji pokrywa dotacja, jaką gmina otrzymała na usuwania skutków klęsk żywiołowych. Planowany termin zakończenia remontu to koniec listopada bieżącego roku.

Kolejną drogą remontowaną w ramach „powodziówek” jest ul. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju. W ramach inwestycji, zostanie wykonana nowa nawierzchnia bitumiczna. Remontu doczeka się także chodnik i zjazdy indywidualne. W planach jest także utwardzenie poboczy z kostki betonowej, masy bitumicznej i płyt betonowych. W pasie drogowym odtworzona zostanie również zieleń.

ul. Kazimierza Wielkiego – fot. AR

Przebudowany, w ramach dofinansowania, odcinek jest drugim etapem remontu wspomnianej drogi. Realizacją zadania zajmie się firma z Górek Szczukowskich. Wartość inwestycji opiewa na kwotę 1,2 mln zł, z czego 80 procent to środki pozyskane przez gminę w ramach dofinansowania. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec listopada.

Warto dodać, że w planach jest także remont ul. Sądowej. Łączna wartość promesy, którą gmina otrzymała na trzy zadania to 2 mln zł.

r.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com