Powalone drzewa, uszkodzone dachy i dwie osoby ranne. Potężna wichura nad Ponidziem

0

Kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej i dwie ranne osoby – to bilans potężnej wichury, która przeszła w poniedziałek, 30 września nad Ponidziem. Strażacy wciąż usuwają skutki silnego wiatru.

W poniedziałek pogodę w Polsce, a także w naszym regionie kształtował niż „Mortimer”. Przyniósł silne wiatry i intensywne opady deszczu. W naszym regionie, w związku z załamaniem pogody, odnotowano kilkadziesiąt interwencji. Większość dotyczyła połamanych drzew i uszkodzonych dachów. Niestety dwie osoby zostały ranne, w tym strażak w powiecie pińczowskim.

Straż pożarna – fot. Pixabay

Powiat pińczowski

14 razy interweniowali pińczowscy strażacy w związku z poniedziałkową wichurą. Większość dotyczyła połamanych drzew. 3 zgłoszenia, w gm. Michałów, dotyczyły uszkodzonych dachów. Niestety w czasie usuwania skutków anomalii pogodowych ranny został jeden strażak.

– Wciąż trwa usuwanie skutków wichury, wciąż wpływają także pojedyncze zgłoszenia dotyczące szkód jakie wyrządziło poniedziałkowe załamanie pogody – informuje kpt. Mateusz Tarka, rzecznik prasowy KP PSP w Pińczowie.

Powiat kazimierski

W powiecie kazimierskim strażacy odnotowali 7 interwencji. Większość, podobnie jak w powiecie pińczowskim, dotyczyła połamanych drzew. Niestety w jednym z przypadków konar drzewa runął na jadący samochód osobowy. W wyniku tego zdarzenia ranna została jedna osoba, którą przewieziono do szpitala ze złamaniem ręki.

– Na chwilę obecną nie mamy już nowych zgłoszeń dotyczących wczorajszej wichury – mówi mł. Bryg. Krzysztof Jach, rzecznik KP PSP w Kazimierzy Wielkiej.

Powiat buski

Na szczęście w powiecie buskim nikt nie został ranny. Strażacy interweniowali w poniedziałek 14 razy. Większość zgłoszeń dotyczyła powalonych drzew i uszkodzonych dachów.

– Sytuacja jest dynamiczna, wciąż wpływają zgłoszenia i prośby o pomoc w usuwaniu skutków wichury – informuje Artur Brachowicz, komendant KP PSP Busko-Zdrój.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com