Potężna nawałnica nad powiatem buskim

0

Zalane posesje, pozrywane dachy i chodniki – to efekt intensywnych opadów deszczu i silnych wiatrów, które przeszły nad powiatem buskim w poniedziałek, 29 czerwca. Strażacy interweniowali 22 razy. W akcjach brało udział 172 ratowników.

nawałnica nad powiatem buskim – KP PSP Busko-Zdrój

Poniedziałek, 29 czerwca był trudnym dniem dla części mieszkańców powiatu buskiego i strażaków, którzy walczyli z żywiołem. Tego dnia nad terenem powiatu buskiego przeszły silne wiatry, miejscami połączone z intensywnymi opadami deszczu.

– Tylko tego dnia interweniowaliśmy łącznie 22 razy. W 7 przypadkach zdarzenia związane były z usuwaniem lokalnych podtopień, pompowanie wody z zalanych posesji i piwnic, które były skutkiem nawałnicy jaka przeszła przez powiat – informuje kpt. Piotr Dziedzic z KP PSP Busko-Zdrój.

Strażacy zabezpieczali posesje przed napływem wody z wykorzystaniem worków z piaskiem i rękawów przeciwpowodziowych, a w newralgicznych miejscach zmuszeni byli do wykonania przekopów w celu odprowadzenia napływającej wody. W pozostałych przypadkach zdarzenia były związane z uszkodzeniami pokryć dachowych budynków mieszkalnych i gospodarczych, a także z usuwaniem powalonych drzew.

W wyniku działania niekorzystnych warunków atmosferycznych największe szkody odnotowano w miejscowości Dobrowoda. Tutaj działania strażaków polegały na zabezpieczeniu uszkodzonych dachów z wykorzystaniem plandek. Sytuacje na terenie prowadzonych działań monitorowali Komendant Powiatowy PSP w Busku – Zdroju bryg. Artur Brachowicz. W prowadzonych działaniach łącznie brało udział 51 zastępów JOP oraz 172 ratowników.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com