Poszukiwana, poszukiwany

0

W ostatnich dniach buscy policjanci zatrzymali dwie osoby poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności. W piątek była to 21 – letnia kobieta, na której ciążył wyrok 60 dni „odsiadki”, a dziś rano kryminalni zatrzymali 37 – letniego mężczyznę, który w zakładzie penitencjarnym ma spędzić 8 miesięcy. Oboje zostali już przewiezieni do zakładu karnego, gdzie rozpoczęli odbywanie zasądzonych kar.

W piątek policjanci dostali zgłoszenie, że na jednym z buskich osiedli, przed blokiem ktoś pali e- papierosa, a dym wlatuje do mieszkania osoby chorej na astmę. Osoba ta poprosiła o pomoc mundurowych. Kiedy policjanci zjawili się na miejscu, zastali tam 21-latkę z e-papierosem oraz towarzyszącą jej koleżankę. W miejscu interwencji zjawiła się zgłaszająca i powiedziała o tym, dlaczego przeszkadza jej dym z elektronicznego papierosa, co spowodowało, że 21-latka zaczęła używać słów wulgarnych. Za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym, a podczas sprawdzania w policyjnych bazach danych okazało się, że kobieta będzie musiała na jakiś czas pożegnać się z wolnością, gdyż miała do odbycia karę 60 dni pozbawienia wolności.         

Druga poszukiwana osoba „wpadła” dziś rano. Kryminalni pojechali na teren gminy Busko-Zdrój. Tam zatrzymali 37 – letniego mieszkańca województwa śląskiego. Był on poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Jaworznie do odbycia ośmiomiesięcznej kary pozbawiania wolności za niepłacenie alimentów i dokonanie rozboju.    

Obie osoby zostały przewiezione do zakładu karnego, gdzie rozpoczęły odbywanie zasądzonych kar.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com