Pościg skończył się fiaskiem. 36-latek nie uciekł jednak przed karą

0

W miejscowości Ciuślice, w gminie Czarnocin policjanci próbowali zatrzymać kierującego samochodem marki Audi. Na odcinku drogi wojewódzkiej, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierujący rozpędził niemieckie auto do 171 km/h i nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Kazimierscy funkcjonariusze drogówki w miejscowości Ciuślice, w gminie Czarnocin dali sygnał do zatrzymania się kierującemu Audi. Powodem była nadmierna prędkość. Siedzący za kierownicą niemieckiego auta mężczyzna rozpędził je do 171 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

– Kierowca pomimo podania sygnału przez policjanta do zatrzymania się, przyspieszył omijając punkt kontroli. W uwagi na nadmierną prędkość uciekającego, pościg zakończył się fiaskiem, jednakże funkcjonariusze nie odpuścili. Po szybkich ustaleniach dotarli na posesję, gdzie stało ścigane wcześniej auto. Dalsze czynności doprowadziły do zatrzymania 36-latka – relacjonuje KPP w Kazimierzy Wielkiej.

Mężczyzna był trzeźwy, jednakże nie przyznawał się do kierowania. Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego usłyszał on wczoraj zarzut nie zatrzymania się do kontroli drogowej. Ponadto mężczyzna odpowie za przekroczenie prędkości o 121 km/h w obszarze zabudowanym, i kierowanie autem z innymi niż zapisane w dowodzie tablicami rejestracyjnymi. Mężczyźnie grozi do lat 5 lat więzienia.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com