POROZUMIENIE zaprezentowało kandydatów. Poparcia udzielił wicepremier

0

W miniony wtorek 25 września, na skrzyżowaniu ulic Batorego i Al. Mickiewicza w Busku-Zdroju odbyła się konferencja,  podczas, której Jarosław Gowin przedstawił kandydatów na wójtów, burmistrzów oraz pretendenta do sejmiku województwa świętokrzyskiego z powiatu buskiego. Po przemówieniach,  kandydaci wraz z Jarosławem Gowinem – wicepremierem, ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, szefem partii politycznej Porozumienie oraz posłem na Sejm RP – Michałem Cieślakiem,  przeszli  ulicami Buska – Zdroju, zasadzili dąb, po czym udali się do budynku buskiej restauracji Grand, gdzie wzięli udział w konwencji wyborczej Komitetu Wyborczego  Elżbiety Śliwy i Komitetu Wyborczego Nasz Powiat.

Podczas konferencji Jarosław Gowin odniósł się m.in. do kwestii dotyczącej poparcia kandydatów przez Zjednoczoną Prawicę. Ponadto złożył życzenia rolnikom za trud i ich ciężką pracę, życząc jak największych zbiorów w przyszłym roku oraz mieszkańcom Buska i okolicznych gmin. Wicepremier podkreślił również, że w wyborach do sejmiku wojewódzkiego, ugrupowanie stratuje na wspólnych listach Zjednoczonej Prawicy i Solidarnej Polski, a kandydatem Porozumienia w wyborach do sejmiku wojewódzkiego z buskiego – 4 okręgu, jest obecny wicedyrektor kieleckiego KRUS, doświadczony tutejszy samorządowiec, radny miejski – Maciej Gawin.

POROZUMIENIE  zaprezentowało kandydatów. Poparcia udzielił wicepremier (1)

– Maciej Gawin jest samorządowcem z bardzo dużym doświadczeniem. Jest człowiekiem znanym z bardzo dużej konsekwencji, pracowitości i determinacji i takich ludzi potrzebujemy – powiedział Jarosław Gowin.

Z koli na niższych szczeblach wyborów samorządowych, o tym, kto będzie startować, zadecydowały struktury lokalne poszczególnych obozów partii.

– Proszę wszystkich mieszkańców tego okręgu o udzielenie poparcia. Tutaj w Busku-Zdroju w imieniu Porozumienia gorąco rekomenduje panią Elżbietę Śliwę. To bardzo doświadczona finansistka, specjalistka od administracji, osoba, która do tej pory nie była  samorządowcem, ale zna samorząd na wylot i na pewno będzie znakomitym burmistrzem tego pięknego miasta – mówił wicepremier.

POROZUMIENIE  zaprezentowało kandydatów. Poparcia udzielił wicepremier (17)

Elżbieta Śliwa mieszka w Busku-Zdroju od 52 lat. Ma wykształcenie ekonomiczne. Bardzo długo pracowała w Zespole Obsługi Przedszkoli  i Szkół jako główna księgowa. Czuwała nad finansami całej gminnej oświaty w Busku-Zdroju. Po zlikwidowaniu jednostki pełni funkcję kierownika placówki terenowej kasy rolniczego ubezpieczenia społecznego w Busku-Zdroju. Punkty programowe  to budowa mieszkań, przywrócenie komunikacji miejskiej, kolej, budowa basenów mineralnych, rekreacyjnych.

– Kandyduje na urząd burmistrza  ponieważ w busku potrzebna jest nowa energia, potrzebne są nowe decyzje, mocne działania. Nie będę burmistrzem z za przysłowiowego  biurka. Busko potrzebuje takiej kobiecej ręki, zdecydowanej, ale przede wszystkim ciepłej i otwartej – podkreślała Elżbieta Śliwa.

Z kolei Michał Cieślak – poseł na Sejm RP, lider partii w województwie świętokrzyskim poinformował, że  ponad 1000 osób  z ugrupowania angażuje się w wyborach samorządowych w województwie świętokrzyskim. Zaś ponad 30 kandydatów startuje na wójtów i burmistrzów z poparciem centroprawicowej partii politycznej.

Jak dodaje, w powiecie buskim o reelekcję będą się ubiegać: Zbigniew Janik – wójt Gnojna oraz Marek Kaczmarek – wójt Tucząp. Kandydatką Porozumienia na wójta Pacanowa jest Małgorzata Mierzwa – obecna sołtys Chrzanowa. Z kolei w Wiślicy o fotel burmistrza będzie się ubiegał Jarosław Jaworski – obecny radny powiatowy. W Stopnicy Artur Augustyn, zarekomendowany przez PiS.

Zanim jednak rozpoczęła się konwencja samorządowa, na której zostały przedstawione sylwetki kandydatów do rady miasta oraz powiatu, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, wicepremier w asyście Michała Cieślaka i Macieja Gawina zasadził dąb, który oznaczył swoim imieniem i nazwiskiem. Drzewko znajduje się tuż przy wjeździe na os. Andersa w Busku-Zdroju.

Warto dodać, że kandydatów do rady miasta z KWW Elżbiety Śliwy jest 29, chętnych do rady powiatu komitetu wyborczego wyborców Nasz Powiat jest 27.               Marta Gajda

 

 

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com