Porażka AKSu w ostatnim meczu sparingowym. „Nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz”

0

AKS 1947 Busko Zdrój przegrało w ostatnim meczu sparingowym z Pogoń Staszów 2:3. Bramki dla Buszczan zdobyli Raczyński i Karasek.

fot. AKS Busko-Zdrój

– Jeśli w sporcie choć na chwilę uwierzysz, że coś osiągnąłeś i przestaniesz ciężko pracować to za chwilę to wszystko stracisz. Piłka nożna cały czas ewoluuje i nie ma w niej miejsca na przestoje czy chwilowe gapiostwo, bo przeciwnik od razu to wykorzysta. Mecz rozpoczęliśmy dobrze, plan taktyczny działał. Jednak szybko strzelone dwie bramki i chwilowe rozluźnienie kosztowało nas utratę trzech bramek. Nie mogę mieć pretensji do swoich zawodników o brak chęci czy zaangażowania. Nie mogę mieć również pretensji o grę zespołową, ale zarówno dziś jak i w sparingu z Nidą Pińczów naszym największym problemem była piłka – komentuje trener Mariusz Arczewski.

– Złe wybory, brak płynności w grze jak również fazy przejścia z obrony do ataku dziś były naszym największym problemem. Nasz odbiór piłki powinien napędzać nasze akcję ofensywne. Niestety napędzał akcję drużyny ze Staszowa, bo w prosty sposób ją traciliśmy. Nie szukam usprawiedliwień, absencja kilku podstawowych zawodników, szukam rozwiązań, które uświadomią moim zawodnikom, że nie ważne jak zaczynasz – ważne jak kończysz – podsumowuje Arczewski.

fot. AKS Busko-Zdrój

W meczu z drużyną ze Staszowa AKS zagrał w składzie: Szcześniak, Bandura, Radwański, Florczyk, Sinkiewicz, Mika, Załęcki, Raczyński, Karasek, Gardynik, Janiec oraz Piwowarski, Rodak, Łudzik, Jabłoński i Bogacki.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com