Popłynęli dla Gabrysi

0

300 zawodników uczestniczyło w XIV 24 -godzinnym Maratonie Pływackim, który odbył się 29 lutego i 1 marca w kazimierskiej pływalni Wodny Raj.

Impreza organizowana co roku przez Kazimierski Ośrodek Sportowy, miała tym razem szczególny charakter, bo dedykowano ją 12-letniej Gabrysi Gorgoń, uczennicy klasy VI d SSP nr 1 w Kazimierzy Wielkiej. Dziewczynka cierpi na szereg schorzeń wrodzonych, a terapia jest bardzo kosztowna. Kazimierzanie od kilkunastu tygodni nie ustają w działaniach, by finansowo wesprzeć leczenie Gabrysi, a zbiórka podczas maratonu jest tylko jedną z licznych akcji. Pływacy byli bardzo hojni; po podliczeniu zawartości puszek okazało się, że jest w nich niemal 10 tysięcy złotych! W imieniu Gabrysi serdecznie dziękujemy!

Podczas XIV 24 –godzinnego Maratonu Pływackiego uczestnicy łącznie przepłynęli dystans 1624 km i 400 m. Pobity został rekord indywidualny; udało się to panu Andrzejowi Kowalczykowi z Tych, który przepłynął 43 km i 100 m. Rekordzistką wśród pań była z kolei Dorota Nguyen, która pokonała w wodzie 33 km. Najmłodsi pływacy mieli po 4 i 5 lat, najstarszy liczy sobie 85 wiosen.

Kazimierski Maraton Pływacki to wydarzenie sportowe na ogromną skalę. W organizację każdorazowo włączają się samorządy Gminy i Powiatu Kazimierskiego i liczni przedsiębiorcy.

Wyrazy uznania należą się także wolontariuszom, stowarzyszeniom, lokalnym artystom i Kołom Gospodyń Wiejskich, które dbają o to, by żaden z gości nie był głodny. Oto klasyfikacja indywidualna.

I NAJLEPSZY ZAWODNIK   Marcin Walencik 41 200 km
II NAJLEPSZY ZAWODNIK  Kacper Sambór 40 000 km
III MIEJSCE ZAWODNIK –   Mariusz Boruch 21 100 km

I NAJLEPSZA ZAWODNICZKA   Anna Ryńca 28 150 km
II NAJLEPSZA ZAWODNICZKA  Natalia Gabryś 26450 km
III  MIEJSCE ZAWODNICZKA –   Julia Molo 22 600 km

/a/.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com