Na targach w Holandii promowano ponidziańskie uzdrowiska

0

Uzdrowisko Busko-Zdrój, a także Solec Zdrój promowano podczas jednej z największych imprez turystycznych w Europie – targach Vakantie Beurs, które odbywały się Holandii.

W ramach Polskiego Stoiska Narodowego swoją ofertę prezentowały poszczególne regiony zrzeszone w inicjatywie Domu Polski Wschodniej. Region świętokrzyski przygotował interesującą ofertę promującą m.in. uzdrowisk Busko-Zdrój oraz Solec-Zdrój, najciekawsze miejsca o charakterze kulturowym – zabytki, obiekty sakralne, miejsca do wypoczynku i rekreacji dla dzieci oraz młodzieży.

Targi turystyczne w Holandii – fot. mat.pras.

Duże zainteresowanie zwiedzających wzbudził także Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, który biegnie przez pięć województw Polski Wschodniej, w tym również przez region świętokrzyski.

W tym roku w targach, które zakończyły się w niedzielę, 19 stycznia, wzięło udział około tysiąc wystawców i sto tysięcy odwiedzających. Warto podkreślić, że od kilku lat wzrasta liczba Holendrów odwiedzających Polskę – szacuje się, że rocznie do naszego kraju przyjeżdża ok. 400 tys. turystów z Niderlandów.

– Udział w tym wydarzeniu pozwolił nam na przedstawienie oferty naszych województw i promocje Makroregionu Polska Wschodnia – podkreśla Ryszard Białacki, przedstawiciel regionu świętokrzyskiego w Domu Polski Wschodniej w Brukseli.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com