Ponad 78 tysięcy złotych!!! Pińczów zagrał rekordowo!

0

Ponad 31 tysięcy z licytacji, ponad 47 tysięcy z puszek! „Ten efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Kilka razy liczyłem to samo, bo niedowierzałem” –mówi z nieukrywaną radością Wojciech Wojtaś, szef sztabu finansowego WOŚP w Pińczowie i dodaje, że już około godziny 15.00 ubiegłoroczny rekord z puszek został pobity. Dwukrotnie także wzrosła ubiegłoroczna suma z wieczornej licytacji w hali. Konstytucja RP z podpisem marszałek Małgorzaty Kidawy –Błońskiej była najdroższym fantem. Miejscowy przedsiębiorca zapłacił za nią 1,5 tysiąca złotych.

   

Pińczowskie granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy to nie tylko ogromna suma, to także pokaz potężnej ludzkiej życzliwości i empatii. Kilkaset osób zaangażowanych w przygotowania i organizację, tysiące serc otwartych na pomaganie, tysiące ludzkich dłoni wrzucających pieniądze do puszek. „Dziękujemy wszystkim serdecznie. Bez Was nie byłoby tego rekordu!” –mówiła na zakończenie koncertu Iwona Senderowska, dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

W niedzielę 12 stycznia od rana, na ulicach Pińczowa, a także w gminach Złota i Kije, pojawiło się 70 wolontariuszy z opiekunami. Przez kilka godzin zbierali pieniądze na dziecięcą medycynę zabiegową pod pięknym hasłem „Łapiemy wiatr w żagle”. W Pińczowie młodych ludzi wspierali nauczyciele z ZS nr 1 i SP r 2 oraz wodniacy z klubu Kon-Tiki ze swoją kuchnią polową. Gorąca herbata i pyszny żurek były jak znalazł.

W samo południe w wodach zalewu zanurzyli się pińczowscy i buscy miłośnicy morsowania, którzy przy okazji dorzucili swój grosik do kwesty, a o godzinie 14, w hali widowiskowo –sportowej odbyła się huczna impreza z koncertem i licytacją. Bogate stoiska przygotowali Krewcy Ponidzianie, KGW Zagajów, KGW Złota, Klub Twórczego Rodzica i Przedszkole Świetlik. Atrakcji nie brakowało także przy stoiskach pińczowskich Strzelców, Wolnej Grupy Motocyklowej Ponidzie, Brave Dogs Polska Chapter Ponidzie,  jak również przy ściance wspinaczkowej. Sportowe atrakcje zapewniła miejscowa siłownia. Mnóstwo frajdy dawała fotobudka i dmuchane zjeżdżalnie, okrągłą sumkę do puszki zebrały także bibliotekarki z Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Pińczowie, a nad zdrowiem uczestników czuwały panie pielęgniarki z SZOZ.  Koncert z przytupem rozpoczęła zumba pod okiem Agaty Zgrzebnickiej, a potem zagrała Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Pińczowie. Na scenie wystąpili wokaliści z PSCK, Złocowianki, Bartek Warda i Krewcy Ponidzianie. Piękne układy zaprezentowały zespoły taneczne oraz Weronika Błach, a pokazy walki przygotowali członkowie Klubu Signum Polonicum i młodzi karatecy.

        

 

 

 

 

Punktualnie o godzinie 18.00 emocje sięgnęły zenitu, bo rozpoczęła się licytacja 117 wspaniałych przedmiotów. Czego tam nie było! Cenne wydawnictwa z autografami, vouchery do fryzjerów, kosmetyczek, gabinetów zabiegowych, restauracji i hoteli. Piękne obrazy, rzeźby i rękodzieło. Stylowa biżuteria, słodkie przytulanki i elegancka zastawa stołowa. Vouchery na siłownię i pływalnię, podniebne przeloty motolotnią i rejsy po zalewie pińczowskim. Kosze rozmaitości, jaja od szczęśliwych kur z Młodzaw, kupony na myjnie samochodowe, diagnostykę samochodową i serwisy. Zaproszenia na zabiegi i kompleksowe badania do Samorządowego Zespołu Opieki Zdrowotnej. Wejściówki na imprezy do PSCK, gadżety WOŚP i mnóstwo innych atrakcji, a całość zakończył rumiany bochen chleba z logo WOŚP przekazany przez Krewkich Ponidzian. Serca (i portfele) pińczowian rozgrzały się do czerwoności, a prowadzący licytację Iwona Senderowska i Marcin Błach z pewnością będą bardzo cicho mówić przez najbliższe dni.

Wieczór zakończył słodki poczęstunek dla wszystkich.

ps. Ze swojej strony serdecznie dziękuję moim wspaniałym przyjaciołom ze Stowarzyszenia Krewcy Ponidzianie oraz wszystkim Tym, którzy w odpowiedzi na naszą prośbę zechcieli wesprzeć „Krewkie granie z WOŚP”

J.S.

 

 

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com