Pożar zniszczył dobytek ich życia. Pomogli sąsiedzi

0

Tak wielka empatia zasługuje na ogromne uznanie. Po pożarze, który 21 grudnia 2019 roku zniszczył dom mieszkalny państwa Zawadów, mieszkańcy Borczyna natychmiast ruszyli z pomocą. W tym gronie znalazł się także radny Gminy Kije Sylwester Fiuk.

„Od pewnego czasu dobrą praktyką w naszej miejscowości są zebrania wiejskie, na których omawiamy problemy wsi oraz angażujemy się społecznie. Już w niedzielę, tj. dzień po pożarze zorganizowaliśmy spotkanie, po którym zarządzono szybką zbiórkę pieniędzy relacjonuje radny„W przeddzień wigilii Bożego Narodzenia z wioski, w której mieszka mniej niż sto osób udało się zebrać prawie cztery tysiące złotych”dodaje.

Przypomnijmy; 21 grudnia ubiegłego roku, na poddaszu jednego z domów w Borczynie wybuchł pożar. Ogień strawił dach i zamieszkałe poddasze, a częściowo ocalała dolna część budynku wymaga szybkiego natychmiastowego remontu. Pan Jacek Zawada wraz ze swą mamą zostali bez dachu nad głową. Święta spędzili u rodziny, ale bardzo chcieliby wrócić do swojego domu.

 

Sąsiedzi, bliscy i dalsi znajomi, mieszkańcy sąsiednich miejscowości – Wierzbicy i Górek – pokazali, co to znaczy miłość bliźniego. Członkowie rady sołeckiej poprosili o pomoc księdza proboszcza, który w niedzielę Świętej Rodziny ogłosił ogólnoparafialną zbiórkę do puszek. Wsparcie okazał także wójt Tomasz Socha, który był na miejscu tragedii razem z służbami ratunkowymi i pozostaje w ciągłym kontakcie z poszkodowaną rodziną.

„Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby są ogromne i nie zamierzamy poprzestać na dotychczasowej pomocy. Jeśli będzie trzeba zakasać rękawy do pracy jesteśmy na to gotowimówią sąsiedzi i znajomi. – Takie wydarzenie choć tragiczne na swój sposób jednoczy i scala mieszkańców naszej wsi i wszystkich ludzi dobrego serca.

Sołtys oraz radny przypominają, że cały czas  prowadzona jest zbiórka internetowa, do której każdy może się przyłączyć.

https://zrzutka.pl/k8y7vj?utm_medium=social&fbclid=IwAR2G-nxpW6vaNEVS6-X4mWv5lH9lc8ml7NUSr_MvgofWtrORPhFnxZKMftM

Temat poruszono także podczas sesji Rady Gminy, w poniedziałek 30 grudnia 2019 roku. Radny Sylwester Fiuk poinformował o bieżącej sytuacji, a pozostali samorządowcy oraz sołtysi, poruszeni tragedią zapewnili o dalszej pomocy.

„Z informacji, które do mnie dotarły wiem, że rodzina potrzebuje także rzeczowego wsparcia, w postaci pościeli, poduszek. Takich zwykłych rzeczy, które potrzebne są na co dzień” –mówił Kazimierz Dyraga, sołtys Górek.

Joanna Strączek

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com