Pożar zniszczył dobytek ich życia. Pomogli sąsiedzi

0

Tak wielka empatia zasługuje na ogromne uznanie. Po pożarze, który 21 grudnia 2019 roku zniszczył dom mieszkalny państwa Zawadów, mieszkańcy Borczyna natychmiast ruszyli z pomocą. W tym gronie znalazł się także radny Gminy Kije Sylwester Fiuk.

„Od pewnego czasu dobrą praktyką w naszej miejscowości są zebrania wiejskie, na których omawiamy problemy wsi oraz angażujemy się społecznie. Już w niedzielę, tj. dzień po pożarze zorganizowaliśmy spotkanie, po którym zarządzono szybką zbiórkę pieniędzy relacjonuje radny„W przeddzień wigilii Bożego Narodzenia z wioski, w której mieszka mniej niż sto osób udało się zebrać prawie cztery tysiące złotych”dodaje.

Przypomnijmy; 21 grudnia ubiegłego roku, na poddaszu jednego z domów w Borczynie wybuchł pożar. Ogień strawił dach i zamieszkałe poddasze, a częściowo ocalała dolna część budynku wymaga szybkiego natychmiastowego remontu. Pan Jacek Zawada wraz ze swą mamą zostali bez dachu nad głową. Święta spędzili u rodziny, ale bardzo chcieliby wrócić do swojego domu.

 

Sąsiedzi, bliscy i dalsi znajomi, mieszkańcy sąsiednich miejscowości – Wierzbicy i Górek – pokazali, co to znaczy miłość bliźniego. Członkowie rady sołeckiej poprosili o pomoc księdza proboszcza, który w niedzielę Świętej Rodziny ogłosił ogólnoparafialną zbiórkę do puszek. Wsparcie okazał także wójt Tomasz Socha, który był na miejscu tragedii razem z służbami ratunkowymi i pozostaje w ciągłym kontakcie z poszkodowaną rodziną.

„Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby są ogromne i nie zamierzamy poprzestać na dotychczasowej pomocy. Jeśli będzie trzeba zakasać rękawy do pracy jesteśmy na to gotowimówią sąsiedzi i znajomi. – Takie wydarzenie choć tragiczne na swój sposób jednoczy i scala mieszkańców naszej wsi i wszystkich ludzi dobrego serca.

Sołtys oraz radny przypominają, że cały czas  prowadzona jest zbiórka internetowa, do której każdy może się przyłączyć.

https://zrzutka.pl/k8y7vj?utm_medium=social&fbclid=IwAR2G-nxpW6vaNEVS6-X4mWv5lH9lc8ml7NUSr_MvgofWtrORPhFnxZKMftM

Temat poruszono także podczas sesji Rady Gminy, w poniedziałek 30 grudnia 2019 roku. Radny Sylwester Fiuk poinformował o bieżącej sytuacji, a pozostali samorządowcy oraz sołtysi, poruszeni tragedią zapewnili o dalszej pomocy.

„Z informacji, które do mnie dotarły wiem, że rodzina potrzebuje także rzeczowego wsparcia, w postaci pościeli, poduszek. Takich zwykłych rzeczy, które potrzebne są na co dzień” –mówił Kazimierz Dyraga, sołtys Górek.

Joanna Strączek

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com