„Polne kwiatki” aktywne również podczas pandemii

0
  1. Gromada Zuchowa „Polne kwiatki” ze Szkoły Podstawowej w Michałowie pokazała, że nawet pandemia koronawirusa nie jest w stanie przeszkodzić jej w aktywnym działaniu. Mimo zdalnych zajęć lekcyjnych, mimo braku możliwości spotkań, nasze zuchy nie przestały pracować, a efekty swych mozolnych działań prezentowały na portalach społecznościowych.

Michałowskie zuchy pięknie uczciły Święto Flagi. Własnoręcznie wykonały biało -czerwone flagi i kwiaty, którymi przystroiły swoje okna.

„Tak duży wkład pracy świadczy o tym, że słowo „patriotyzm” to nie tylko pusty slogan”mówi dh Beata Tracz, drużynowa „Polnych kwiatków.

Kolejnym wydarzeniem, w którym nasi milusińscy wzięli udział były uroczystości związane z setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. Dzieciaki z drużyny zuchowej wykonały laurki, ołtarzyki i udekorowały swoje okna i domy papieskimi flagami. To również mogliśmy zobaczyć w internecie.

Przy okazji niezwykłych urodzin niezwykłego człowieka, w sieci odbyły się liczne konkursy, a także XXV – jubileuszowa Pielgrzymka Związku Harcerstwa Polskiego na Jasną Górę. Tym razem była to wirtualna wędrówka, a udział w niej wzięły również dzieci ze szkoły w Michałowie.

Połączyliśmy się duchowo z jasnogórskim sanktuarium . Hasłem tegorocznego spotkania były słowa zaczerpnięte  z  Ewangelii „ Ja  jestem z Wamiopowiada druhna Beata.

Projekt pielgrzymki obejmował także szereg dodatkowych działań. Jednym z nich był wypiek papieskich kremówek. W „słodkie” zadanie zaangażowali się m.in. Czarek Piróg, Kuba Wójcik i Szymon Wleciał. Chłopcy, przy wsparciu rodziców, przygotowali przepyszne ciastka z kremem.

Zuchy z Michałowa uczestniczyły też w indywidualnej grze terenowej „Śladami Jana Pawła II”.

Dzieci z zaangażowaniem przystąpiły do tego działania.  Na wcześniejszych zbiórkach poświęconych  Ojcu Świętemu, oraz podczas trwającej pielgrzymki wzbogacili swoją wiedzę i wykorzystali ją w zadaniach konkursowych– relacjonuje druhna Beata.

W konkursie sprawdzili się wspomnieni już Jakub Wójciki Cezary Piróg, a także Błażej Matuszczyk.

Świetnie przygotowany Kuba wywalczył bardzo dobre III miejsce.

Dla chłopca było to źródłem ogromnej satysfakcji,  a dla mnie dumy z tak zdolnego ucznia” –podkreśla Beata Tracz.

Na zakończenie przypomnieć warto o sukcesie Madzi Pasternak. Uczennica III klasy SP w Michałowie, o której pisaliśmy już na łamach „TP”, wyśpiewała wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznym Harcerska Wiosna Kulturalna.

Tak wielkie osiągnięcia, tak niewielkiej drużyny z małej miejscowości zasługują na ogromne wyrazy uznania.

Brawa dla dzieciaków i ich opiekunki!

Joanna Strączek

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com