Pościg za kierowcą forda

0

Wczoraj mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej prowadzili pościg za kierowcą forda. 20-latek uciekając przed policjantami, wielokrotnie naruszał przepisy ruchu drogowego i narażał życie przewożonych pasażerów. Okazało się, że 20-latek ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Do tego zdarzenia doszło wczoraj (19 stycznia) przed godziną 23:00. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej w trakcie kontroli stanu trzeźwości kierujących na ul. Armii Krajowej zauważyli osobowego forda, którego kierujący na widok radiowozu nagle skręcił bez sygnalizowania tego manewru. Wzbudziło to podejrzenia funkcjonariuszy. Mundurowi postanowili natychmiast zatrzymać pojazd do kontroli. Kierujący jednak zlekceważył sygnały dźwiękowe i świetlne wydawane przez funkcjonariuszy, przyspieszył i zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg. W trakcie ucieczki kierujący popełnił wiele wykroczeń drogowych. W rezultacie, po kilku kilometrach niebezpiecznej jazdy, mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało, wraz z nim w samochodzie byli 15-latek i 17-latek.

Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że 20-letni mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, a jego samochód został odholowany na policyjny parking.

Dzisiaj mężczyzna złoży wyjaśnienia w tej sprawie.

Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz niestosowanie się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Opr. MC

Źródło: KPP Kazimierza Wielka

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com