Policyjny pościg za dwoma nastolatkami. Uciekali motorowerem

0

W nocy 1 lipca policjanci prowadzili pościg za dwoma nastolatkami uciekającymi na motorowerze. Kiedy ucieczka jednośladem okazała się nieskuteczna, kierujący i jego pasażer próbowali kontynuować ucieczkę pieszo.

Policjanci z KPP w Busku-Zdroju pełnili służbę na terenie miasta. Przed północą, w okolicy buskiego stadionu miejskiego zauważyli kierującego motorowerem, który przewoził pasażera. Tor jazdy jednośladu mógł świadczyć o tym, że pojazdem porusza się nietrzeźwy kierujący. Policjanci postanowili to sprawdzić i zatrzymać motorowerzystę do kontroli. Mundurowi za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali polecenie do zatrzymania skutera.

– Motorowerzysta zamiast zatrzymać się, zignorował polecenia i kontynuował jazdę wąskimi osiedlowymi uliczkami. Kiedy zorientował się, że ucieczka na jednośladzie nie przyniesie zamierzonego skutku, kierujący i pasażer porzucili jednoślad i kontynuowali ucieczkę pieszo. Po chwili obaj uciekinierzy zostali zatrzymani. Byli to dwaj 17-latkowie mieszkańcy gminy Busko – Zdrój. Po badaniu stanu trzeźwości wyjaśniła się jedna z przyczyn próby ucieczki przed policjantami. Kierujący miał w organizmie ponad 2,20 promila, natomiast pasażer ponad 1,30 promila alkoholu. Drugą z możliwych przyczyn takiego zachowania kierującego mógł być fakt, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Nastolatkowie po wykonaniu z nimi czynności zostali przekazani pod opiekę rodziców – informuje Tomasz Piwowarski, oficer prasowy KPP w Busku-Zdroju.

Policjanci przypominają, że każdy przypadek niezatrzymania się do kontroli drogowej jest przestępstwem. Kierującemu, który podejmuje próbę ucieczki przed policjantami grozi od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

To jednak nie koniec kłopotów 17-latków. Policjanci powiadomią także sąd rodzinny o ich zachowaniu. Spożywanie alkoholu może świadczyć o przejawach demoralizacji. Sprawdzą, czy właściciel motoroweru zezwolił na kierowanie nim pomimo tego, że kierujący nie posiadał prawa jazdy.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com