Policjanci z wizytą u dzieci na kolonii

0

Buscy policjanci, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i działań „Bezpieczne wakacje” odwiedzili dzieci wypoczywające na koloniach w Busku-Zdroju. Co tam robili?

Warto przypomnieć, że od początku wakacji trwają kontrole miejsc letniego wypoczynku dzieci i młodzieży w powiecie buskim. W pierwszym dniu lipca profilaktyk społeczny, wraz z policjantem ruchu drogowego odwiedzili dzieci przebywające na kolonii w Busku-Zdroju.

– Mundurowi w czasie spotkania przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zachowaniach ostrożności podczas zabaw nad wodą, w górach, w lesie czy też na placach zabaw. Przekazali informacje na temat bezpiecznego plażowania i korzystania z kąpielisk. Funkcjonariusze rozmawiali również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Zwracali także uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się w obrębach dróg po zmierzchu – relacjonuje Tomasz Piwowarski, oficer prasowy KPP w Busku-Zdroju.

Tego dnia mundurowi przypomnieli również o ważnych telefonach alarmowych wykorzystywanych w sytuacjach zagrożenia. Zwrócili także uwagę na bezpieczeństwo w sieci. Niestety internet może być groźny, nie wszyscy mają uczciwe zamiary. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski, które mają wpłynąć na poprawę ich bezpieczeństwa.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com